Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kideríthető, hogy...

Hogyan kideríthető, hogy voltak-e részvényei és értékpapírjai az elhunytnak?

Figyelt kérdés
A hagyatéki már megtörtént, de a közjegyző utána se nézett ezeknek a dolgoknak. Én viszont azt hallottam az elhunyt egy régi barátjától, hogy egész biztosan volt neki részvényei és értékpapírjai is. Ilyenkor mit lehetne tenni? Én az egyik örököse vagyok.

máj. 13. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Szeánsz, szellem idézés.
máj. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
MEnnyit örökölsz?
máj. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Azért mert a régi barát erről hallott, lehet sose volt az elhunytnak ilyenje, vagy volt csak már eladta és erről nem beszélt ugyanennek a barátnak.


Elhalálozás után a közjegyző megkap mindent az elhunytról, ha lett volna ilyenje arról tudna. Illetve az értékpapír/részvény elsősorban házastársra/gyerekre száll. Ez csak feltételezés, de mivel elhunytként hivatkozol az elhalálozottra és régi barátra, mint információforrás (tehát nem "anyára", "apára", "xy testvérre"), jó eséllyel ha lett is volna ilyenje nem te vagy a kezdvezményezett örökléskor

máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Nincs gyereke, se felesége nem volt. Így csak oldalági öröklés volt.
máj. 13. 15:42
 5/7 anonim ***** válasza:
14%
Tudtam volna segíteni, de nem válaszoltal!
máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Lényegtelen az összeg itt most szerintem..
máj. 13. 16:28
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy már túl vagyunk a hagyaték átadásán.
máj. 13. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!