Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabad megint táppénzre...

Szabad megint táppénzre mennem? Azt fogják hinni táppénz csaló vagyok?

Figyelt kérdés

3 hete táppénzre írtak mert hasmenésem volt 2 hétig, aztán vizsgálati időpont túl hosszúra bizonyúlt, és jobban lettem így akartam menni dolgozni, de 3 nap munka után ismét előjött a baj most mehetek megint táppénzre vagy kiröhögtetem magam? Mégsem lett jobb semmi csak ideiglenesen. :(


Vizsgálat hónap végén lesz.



máj. 13. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Balázska cégénél sose lehet betegállományba menni.
máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Balázska? 4 éves gyakoris sztori, kb. mint a magas vékony.. de kérdés most tényleg komoly, kicsit nyomaszt a dolog, azt mondtam a dokinak megpróbálnám, ismét dolgoznék mert hiányzik erre visszamegyek és ismét jön a hasmenés a hasi görcsök. :(
máj. 13. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:
De viccen kívül vannak olyan cégek, ahol nagyon csúnyán néznek az emberre, ha el "mer" menni betegállományba, pedig nem tilthatja meg egyik cég sem.
máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Beteg vagy? ha igen akkor maradj otthon, ha nem akkor menj dolgozni!

A hasmenés oka lehet vírusfertőzés is - nekem 2 hete volt, a munkahelyemen szedtem össze. A párom elkapta tőlem, csak egy fél napig volt baja, én viszont összeszedtem mellé egy másik fertőzést is, így 39 fokos lázzal kellett pár kellemes napot eltöltenem a budin ülve.

Ha beteg vagy akkor ne menj be és ne fertőzd meg a többieket! Akkor szólj a főnöködnek, hogy a rendszeresen előforduló járvány miatt lehet jobb ha a többieknek nem viszed be a betegséget, a doki majd eldönti, hogy mehetsz-e vagy sem.

Ha azonban ez inkább stresszbetegség vagy hasonló, pl. most durrant be nálad a glutén allergia és azt kell kivizsgálni, akkor reggel vegyél gyógyszert a patikában és menj be dolgozni, a vizsgálat napján meg maradj otthon táppénzen!

máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Balázska már megint? 🤣
máj. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!