Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan bizonyítható, hogy a...

Hogyan bizonyítható, hogy a túlóra elrendelt túlóra volt?

Figyelt kérdés
Egyszer már tettem fel kérdést itt, mert nem akarták kifizetni a túlórámat. Nos most utoljára kifizetik, de a fejemhez vágták, hogy nem kérték tőlem a túlórákat. De bizony kérték és most, hogy elmegyek időben haza, a főnökeim ki vannak akadva, mert pont akkor jön a legtöbb kuncsaft, amikor én "túlórázgattam" a hivatalos munkaidőm után. Kérik is minden nap, hogy maradjak tovább! De a negyedéves elszámoláskor én ezt nem tudom bizonyítani, hogy ők kérték, mert akkor már nem ismerik el, hogy ők kérték. Remélem érthető voltam.
máj. 16. 04:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha nincs róla papírod, akkor ez nem volt elrendelt.
máj. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%

Sehogy. Nekem egy ilyen eset ütötte be a szöget végleg az ország koporsójába és ekkor döntöttem el, hogy nem maradok.

Konkrétan ugyanez történt, ugyanigy nem fizették ki a túlórát. Bejelentettem az akkori adóhatóságnál, annyi válasz jött, hogy csak akkor foglalkoznak vele, ha nagyonerős bizonyitékom van róla.

Jó látni, hogy tizensok év után, semmit sem változott az ország.

máj. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tehát kérjem írásban?!
máj. 16. 05:52
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Írásban kérd, hogy rendeljek el a túlórat...
máj. 16. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy régebbi cégemnél is bepróbálkoztak a nem fizetéssel.

Viszont ott volt egy belső számítógépes rendszer amin küldték az üzenetet, amit én lefényképeztem és amikor probléma adódott be is mutattam.

Így egyedül nekem ki lett fizetve, pár hónap múlva pedig elő is léptettek.

máj. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A túlórát alapból ki kellene fizetni, de elrendelt túlóra az amit előre írásban közölnek veled. Ami keveredik szerintem, az az "elrendelt" túlóra meg hogy maradsz tovább mert van dolgod é el akarod végezni még akkor.

Az önkéntes túlóra az, amikor csak szólnak neked vagy többlet munka van és elvégzed a munkaidődön túl. Ezt nem kell írásban előre elrendelni - így nem is tudod ezt róla bemutatni. Önkéntes abból a szempontból, hogy nem kötelezett rá a munkaadód, mert esetenként ezt is megtehetné, közölhetni, hogy beteg a kollégád ezért a következő nap bent kell maradnod helyette még 2 órát akár akarod akár nem. Ez lenne az elrendelt túlóra.

Bármi okból többet dolgoztál az túlóra és ki kell fizetni - ha valóban munkavégzés volt és nem csak bent nézted a focimeccset a többiekkel vagy ültél kávézgatva az öltözőben. Azt kell csak bizonyítanod, hogy valóban túlmunkát végeztél, nem azt, hogy ezt a főnököd rendelte el.

Vitás esetben persze a munkavállalónak van nehezebb helyzete ha a főnök azt mondja, hogy nem volt szükség arra, hogy bent maradjon, nem ismeri el a túlórát. Ilyenkor csak annyit tudsz tenni, hogy többet nem maradsz bent csak ha ezt más módon rögzítitek, pl. a kollégádnak vagy főnöködnek alá kell írni stb.

Azért meg nem moroghatnak ha hazamész a munkaidőd végén, ez a normális helyzet. Ha akkor van a legtöbb vevő akkor igazítsák ehhez a munkaidődet!

A lényeg, a túlóra az túlóra, akár "elrendelt" akár önkéntes, amit nem kell írásban előre közölniük veled. Ki kell fizetniük, csak nem biztos, hogy tudod igazolni, hogy valóban végeztél túlórát. Ennek módját kell megtalálnotok, hogy megbeszélitek mikor kell vagy érdemes tovább maradnod, ha így történik akkor ezt hogyan tudjátok rögzíteni amiben utána nem lesz vita, hogy ki is kell fizetni. VAGY, hogy ha többet kell bent maradnod akkor ezen többlet időt máskor megkapod a munkaidődből szabadidőben. Gyerekem is úgy dolgozik, hogy a hónapban legyen meg a teljes munkaideje, vagyis ha van dolga mait el kell intéznie vagy épp nincs annyi feladata akkor el tud menni pár órával előbb 1-1 napon, összejön előre egy plusz szabadnapja a túlórákból vagy utólag ledolgozza a hiányzó óráit. Nem fizetnek neki túlórát hanem ha többet dolgozik mert szükséges akkor a hónapban valamikor el mehet haza előbb.

máj. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
Ha írásban kéred, a pofádba fognak röhögni, és ha nem maradsz túlórázni, kirúgnak. Ha valami csoda folytán írásba adják, és úgy sem fizetik ki, akkor sem tehetsz semmit, dolgozó emberként nem nyerhetsz pert a munkaadó ellen. Magyarországon dolgozó emberként két jogod van: robotolni és kussolni.
máj. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%

#6:


ne is haragudj, de nonszensz, amit írsz.


a munkáltató arra szerződik veled, hogy te (mondjuk) napi 8 órát dolgozol. erre az időtartamra ad neked munkát. ha te ezt a munkát nem tudod 8, csak mondjuk 9 vagy 10 óra alatt elvégezni, azért neki nem kell többet fizetnie. az a te egyéni szociális problémád.


ha ilyen helyzet lép fel, akkor meg kell beszélni, adjon kevesebb munkát, de kérdés, hogy ez akkor neki jó-e ugyanannyi fizetésért, vagy (mert most ilyen időszak van, hogy sok a munka) lecsúsztatod, vagy keresel másik munkahelyet, vagy valami... de az, hogy ő automatikusan fizet többet, az nonszensz.

máj. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

8

Pedig ez pont így van. 8 óraert fizet ezért 8-at várhat el. Ha a munkavállaló nem tudja ennyi idő alatt élvezni a munkát akkor a munkaadó felelőssége, hogy vagy a munka mennyiségen változtasson vagy ha megítélése szerint a munkavállaló teljesítménye a probléma jelezze, elbocsássa.

máj. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
14%
#9: amit te írsz, azzal egyetértek, de abban nincs benne, hogy automatikusan ki kell fizetnie azt az óraszámot, amit a munkavállaló még bent volt.
máj. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!