Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabályos, hogy megtévesztő...

Szabályos, hogy megtévesztő régóta az eMag.hu az árukeresőn?

Figyelt kérdés
Ahányszor műszaki cikket vennék megnézem az árukereső oldalát és mindig az emag van első helyen, hogy náluk a legolcsóbb a termék, aztán kiderül, hogy extrém mértékű postaköltség van és természetesen nem lehet se személyesen átvenni az egyik üzletükben sem és automatába se normál árért szállítják. Itt egy példa most akartam volna vásárolni, emag 22 ezerért hirdeti a terméket ott van az árukeresőn első helyen plusz postaköltség 8 ezer (!!!) forint. Üzletükben nem vehető át, automatába nem szállítják. A termék egyébként egy HDD. 30 ezerért nemhogy nem a legolcsóbb, hanem az egyik legdrágább árajánlat. Kép: [link]

máj. 16. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a megrendelést nem rögzítették és lemondani sem engedték majd n válaszoltak emailre sem!

Csalók

máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, a GVH-nál megérne egy próbát.
máj. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én vásároltam tőlük korábban többször és nálam nem volt gond. De legolcsóbbnak hirdetni a termékeket és odaírni, hogy plusz 8000ft a szállítási díj azért nagy pofátlanság és megtévesztő. Minden más üzletben 1500ft körül van a szállítási díj. Inkább olyan szaküzletből vásárolok ezentúl ahol korrekten van kiírva az ár.
máj. 16. 15:29
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Mi a megtévesztő abban, hogy a TERMÉK árát írják a termék áránál?
máj. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
ki van irva az ar es a postakoltseg is, nincs rejtett dij, semmi megteveszto nincs ebben igy.
máj. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen termékekben utazol... jó ha 30-ból 1x találkozom az emag nevével a top5 legolcsóbb boltnál.

Cefet drágák lettek, amióta kiszolgálják a ner-t. Nem tudom milyen hülye vásárol náluk. Rengeteg román/románpiacos hulladék szar termékük van, és mégtöbb felületükön elérhető terméket nem is az emag árul, hanem noname román ev. és hasobló. Milyen őrült vesz ezektől még bármit??


Egy helyen: laptopok. Ott tényleg van sok olcsó termékük, de legtöbb esetben azért ilyen gci olcsók, mert külföldi billentyűzetes a termék!! Ki a fszomnak kell??? Hülye, aki megveszi. Hülye fideszes magyar meg is érdemli, grat és taps nekik, így tovább!!

máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4,5: Tájékozódnék az árakról, ezért beírom az árukeresőbe, hogy mit keresek. A termékek mellett mindig csak az az ár jelenik meg ahány forinttól lehet kapni, semmi más. Itt máris félre vagyok tájékoztatva.

Aki gyakran rendel kis műszaki cikkeket tudja, hogy a szállítás 1500ft környékén van, nagyon maximum 1990ft. Valljuk be, álmában sem gondolná az ember, hogy, de 8000ft szállítás.

Ha rákattintok a terméket áruló üzletekre csak akkor látom a boltoknál az árat és kis betűvel aláírva, hogy + 8000ft szállítás (amit talán el is kerül az ember figyelme). És, hogy egy kis kütyü "normál szállítás"-án mi náluk a 8000ft? Az, hogy a termék valójában nem olcsó, hanem ezt használják üzleti fogásként, hogy az árukereső első helyére kerüljenek. Ha van olyan termék az árukeresőn, amin az emag szerepel minden más üzlet előtt elsőként legolcsóbb árral, abban biztos lehetsz, hogy azt nem annyiért kapod meg, van, hogy már a weblapjukra kattintva magasabb az ár és van, mint a mostani eset, hogy extrém postai díj van. Sok ilyenbe botlottam eddig is. Mindez a klikkvadászat miatt, így reklámozzák ingyen a weboldalukat, aki még nem ismerte eddig az emagot az is ismerni fogja a nevét mert rákattint, jó esetben körül néz és vesz is valamit. De ez nem fer. Nekik is ugyan úgy kellene használniuk az árukeresőt, mint a többi cégnek és a tényleges magas áraik miatt az árukereső utolsó találatai közt kellene lenniük. Nálam egy életre leírták magukat. Nem a pár ezer forint miatt. Hanem az őszinteség és átláthatóság főleg műszaki termékeket áruló cégnél alap lenne...

máj. 16. 20:47
 8/9 Justinianus ***** válasza:
100%

És fegyvert fogtak rád, hogy az első helyen állót rendeld meg?

Előtte meg kényszerítettek, hogy rendezd ÁR SZERINT növekvő sorrendbe?

máj. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A saját screenshotodon mutatja a listán a posta költséget is

Egyetértünk, hogy alantas gyakorlat, de nem átverés

máj. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!