Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válási utáni vagyonmegosztás...

Válási utáni vagyonmegosztás és tartásdíj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos válni fogunk a feleségemmel. Van egy házunk hitellel(CSOK-os),3 gyermekünk. Az tisztán látszik hogy ezt nem akarjuk így folytatni, de Hálistennek nem tartunk háborúskodásnál, tehát megbeszélhető a vagyonmegosztás dolog. Ami viszont számomra nem tetszik az az hogy ő a 2/3-1/3 tulajdonrész okán (2/3 az enyém,1/3 az övé)arra próbál alapozni hogy 50%-ot akar a ház árából az eladás után. A házat a szüleim által biztosított önerőből és a korábbi lakásunk árából (amelyben szintén 2/3-1/3 volt a tulajdoni arány)plusz hitelből fedeztük. Az ő családja egyik ingatlan árába se adott egy forintot se,ergo ő sem,a háztörlesztőt én fizetem a hitel indulása óta… és ennek tudatában azzal próbál érvelni hogy ő rengeteg munkát(háztartásvezetés,megvásárolt étel,stb.)tett bele a házba és ezért jár neki több… Ez az igény jogilag mennyire lehet megalapozott illetve mennyire álhatja meg a helyét adott esetben egy válóperes tárgyaláson? Továbbá a tartásdíjjal kapcsolatban: az én fizetésem nem teszi lehetővé hogy havi több 100 000 Ft-ot- fizessek úgyhogy arra gondoltam hogy ha eladjuk a házat akkor annak az árából kap egy egyszeri, tisztességes,nagy összeget és utána kijelentjük jogi képviselők előtt hogy nincs követelése velem szemben.


Még annyi kiegészítés: van munkája, de két munkahelyen sem keres annyit mint én, és maximum az anyjáékhoz tudna visszaköltözni a három gyerekkel ahol viszont nincs elég hely, és a környezet sem megfelelő három gyermek felnevelésére. Albérletet nem tudna fizetni, hitelt egyedül nem

tudna fölvenni.


Elnézést hogy hosszúra nyúlt, előre is köszönöm az értelmes válaszokat, illetve a tanácsokat hogyha valaki már volt hasonló helyzetben!



máj. 17. 06:01
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Az étel nem a házba tett munka, ragaszkodj a tulajdoni arányokhoz. Az egyösszegű gyerektarás jó ötlet. De ügyvédet ajánlok mindenképp.
máj. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Ne valjatok mig a fideszcsok tart.
máj. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Valószínű hogy papíron házasok maradunk,2 év van hátra a CSOK-os hitelből. Tegnap este leszögeztem neki hogy tartásdíjat nem fogok fizetni,egyösszegű és egyszeri juttatást fog kapni,és hogy azután a betett összegek után amit a családom és én ,,hoztunk”, és az azokból származó javakból egy forintot nem fog kapni az egyszeri juttatáson kívül,minden a gyerekeké lesz. Ugyanígy én sem tartok igényt semmire amire majd ő számíthat a családjától,és az ő általa szerzett javakból sem. Elfogadta ezeket a feltételeket,de mihamarabb törvényesíteni fogjuk.


Köszi az eddigi válaszokat,szívesen fogadom a továbbiakat is!

máj. 17. 08:48
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

"Ez az igény jogilag mennyire lehet megalapozott illetve mennyire álhatja meg a helyét adott esetben egy válóperes tárgyaláson?"


teljesen. a házasság vagyonközösséget jelenet, nincs olyan, hogy én fizettem, te fizetted, csak abban az esetben, ha valamelyikőtök valamilyen saját jogon járó vagyonhoz jut pl. örököl.


szerintem:

fel kell értékelni a házat.

ebből le kell vonna a hitel hátralévő részét, ha még van.

a maradékon osztoztok.


az osztozás úgy történik, hogy veszitek a régi lakás árát és leosztjátok egymás között. te még megkapod amit a szüleid adtak, a befizetett törlesztőket meg fele-fele arányban veszitek figyelembe. ebből kiszámoljátok a valós tulajdoni arányt és e szerint osztjátok el a ház árát.


nem lesz 50-50%, de nem is lesz 1/3-2/3. kompromisszum és szerintem korrekt.


a gyerektartás szokásos összege a fizetésed 15-25% gyerekenként. (és amíg 18 év alattiak a bíróságot nem szokta érdekelni, hogy éhen halsz-e vagy sem) nem hiszem, hogy marad annyi vagyon a házból, hogy ezt legalább 18 éves korukig fedezze 3 gyereknél. de megpróbálhatod.

máj. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy nem te döntöd el mennyit fizetsz, hanem a bíróság. Ezért fontos a jó ügyvéd ilyen esetben. Ezen kívül nagyon fontos, hogy a válás, a gyermekelhelyezés és a vagyonmegosztás különböző folyamatok, amit külön is lehet intézni.
máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4: Az előző ingatlan viszont különvagyon, meg amit a rokonság dobott bele, az is. Szerintem is korrekt a 2/3-1/3.


OP: Ügyvédet én is ajánlom. A CSOK nem tudom mennyiben befolyásolja (lehet, hogy kizárja), de a vagyonközösséget elvileg fel lehet bontani a házasság nélkül is. Szóval tudjátok hivatalosan is rendezni, úgy, hogy házasok maradtok.

máj. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tudtok megegyezni akkor majd a birosag dont. Ugyanakkor teljesen jogos az az igenye hogy fele fele legyen. Az egy dolog hogy ez az igenye es megint mas hogy mi a realitas. Mivel minden reszletet nem ismerunk igy nem lehet kijelenteni hogy a birosag megitelne e neki a fele felet vagy sem.


Azonban ha a 3gyereket o neveli akkor az nagyon nagy sok penzedbe fajna ha elore kifozetned ha mondjuk 8eves a legidosebb, akkor is legalabb 10evig fizethetnel 3gyerek utan legalabb 100kt, evi 1,2millat. Az 10ev alatt 12, plusz a fiatalabbak tovabbi gyerektartasa plusz inflacio. Alsohangon legalabb 20milliorol beszelunk. Es meg ennel is tobb ha legidosebb mondjuk csak 4eves. Kalkulaltal ezzel az egyszeri osszeggel? Marmint legalabb ennyivel?

máj. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt nem a bíróság ülésezik és senki nem számolgathat felelősséggel.
máj. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az egyszeri összeget azért tartom korrektnek mert neki is van azért fizetése… de itt még nem tartunk.
máj. 17. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!