Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Paprikaspray önvédelmi használ...

Paprikaspray önvédelmi használatáért milyen büntetés jár?

Figyelt kérdés

Mert ugye utcán magadnál hordani már nem legális pár éve, csak otthon tarthatod, és betörés vagy magánlaksértés esetén védheted vele magadat.

De mi van akkor hogy ha utcán megvédem vele magamat támadással szemben, és a rendőrség tudomására jut? Milyen büntetés járna? Csak pénzbírság (Ha igen, mekkora?) vagy akár börtön is?



máj. 20. 13:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Konkrétan a paprikaspray nem tudom, h legális e, de van millió hasonló spray, ami legálisan nálad lehet. Vegyél olyat és kész.
máj. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1: Van CS-könnygázspraym. De azt olvastam, hogy az alkohol vagy drog hatása alatt álló személy ellen kevésbé lehet hatásos. Marpedig ha az utcán valaki belémköt, az jó eséllyel ilyen befolyásoltság alatt áll. Akkor már inkább a paprikaspray lenne praktikusabb, mégicsak biztosabb a hatása.
máj. 20. 13:47
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nem keresgélnék a jogos önvédelmi eszközök között, ha megtámadnának, hanem használnám azt, ami a kezembe akad. Az már legyen a támadó kockázata, hogy hogy jár...
máj. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3: Nem is a támadót félteném én, hanem magamat egy esetleges nagy összegű bírságtól vagy letöltendő börtöntől.
máj. 22. 20:18
 5/15 anonim ***** válasza:
Akkor oldd meg úgy, hogy éppen most viszed haza a paprikát, és pont most támadtak meg, ez akadt a kezedbe. Nem hiszem, hogy a támadó feljelentene. A gázsprayvel az a baj, hogy megfordulhat a szél, vagy elveszik tőled, és ellened használhatják.
máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5: Csak azt szerintem valamiképp bizonyítani kéne, hogy tényleg aznap vettem, és a vásárlás óta még nem jártam otthon. (Azt nem tudom, hogy becsomagolják-e a paprikaspray-t, a könnygáznak csak símán ideadták a flakonját.) Bemondásra biztos nem hiszik el.

Én se hiszem, hogy feljelentene, de mondjuk rendőrök pont arra járhatnak, esetleg egy kotnyeleskedő szemtanú bejelenti az esetet, és kamera van az adott helynél, és visszanézik a felvételt.

Ahhoz azért elég erős szél kell, hogy a spray visszaszálljon a fújóra. De akkor is lehet mérlegelni, a megfelelő oldalra kell állni védekezéskor.

Én amúgy hordok magamnál személyi riasztót. Előbb azt szólaltatnám meg. Ha nem fut el a vijjogására, a figyelmét akkor is elvonja kicsit. Mert amíg mondjuk röhögni kezd, hogy "Mi van? Azt hiszed, besz*rok ettől a ketyerétől?", addig én elő tudom húzni a spray-t, és a váratlanság előnyével lefújni.

máj. 23. 07:17
 7/15 anonim ***** válasza:

Semmilyen.

Ha megtámadnak, akkor tényleges tevékenységre használtad rendeltetés szerint. Előtte meg rejtve volt a zsebedben, természetesen be is volt csomagolva szokásos módon egy papír zsebkendőbe :)

De az ilyenekkel az a baj, hogy csak hamis biztonságérzetet adnak, akinek ilyen van a zsebében az jobban beleáll konfliktusokba.


3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen – ideértve az ott lévő járművek belső tereit is –, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.

(2) Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom

bb) amelyek esetében – a tényleges munkavégzés vagy tevékenység során történő használaton, a szükséges szállításon kívül – az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik;


175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet

a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről

tegnapelőtt 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7: Tisztában vagyok vele, hogy csak egy támadó esetén ajánlott.
tegnapelőtt 15:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Amikor ezek a spray-k kezdtek elterjedni, nálam is volt, mert a munkám miatt sokszor éjfélkor egyedül jártam az utcán, és nő vagyok. Érdekes módon előtte sosem féltem, de mikor -a család nyomására- betettem a táskámba/zsebembe, attól kezdve féltem. Így aztán hagytam a fenébe, és nem is hordtam magammal.
tegnapelőtt 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Börtöntől nem kell félned, főleg ha önvédelemből használod.

A lehető legrosszabb forgatókönyv esetén párszáz ezres bírságra számíthatsz.

Amúgy ha neadjisten lefújsz egy drogost éjjel, aztán elfutsz, szerinted mennyi eséllyel kutat fel a rendőrség?

tegnapelőtt 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!