Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Követelhetek a szülőktől...

Követelhetek a szülőktől kártérítést, amiért a gyerekük letörte a tükrömet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap reggel munkába jövet egy rolleres kissrác letörte a jobb oldali visszapillantó tükrömet. Átengedtem a gyalogost a zebrán, majd tovább mentem. Mikor a kocsim félig rajt volt a zebrán a semmiből jobb oldalról egy rolleres gyerek nekicsapódott a kocsimnak, letörve a visszapillantót. Az anyja akkor ért oda, aki futott utána. Hadarva szitkozódott egy sort, majd elhúzott a gyerekkel és a rollerrel együtt. A kamerámon látszanak mindketten. Akkor nem mentem utánuk mert már majdnem késésben voltam a munkából. (nehezen ébredtem fel aznap)


Délután felmérettem a káromat, kb 50 ezer forint. Ez a nem várt kiadás most nagyon nem jött jól.. Kérdés, hogy érdemes lenne-e megkeresni a nőt és szépen követelni rajta a káromat, vagy veszett fejsze nyele?



máj. 22. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Igen, megteheted.
máj. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ott, akkor kellett volna lerendezned
máj. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, ezt valóban akkor kellett volna :(

Így utólag, hiába mész be a kamerával a rendőrségre, nem valószínű, hogy egy tükör miatt nagy energiát fognak fektetni a keresésükbe, ha egyáltalán felismerhető formában vannak meg a felvételeken...

máj. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Követelhetsz, bizonyíték a kamerafelvétel, csak kérdés, hogy 50 ezres kár miatt fog-e egyáltalán ezzel foglalkozni a rendőrség.

Ott kellett volna helyben lerendezni. Megállni, megegyezni a kedves anyukával, vagy ha nem hajlandó, akkor rendőrt hívni.

máj. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bazaltkaroly ***** válasza:

Sajnos ezt akkor kellett volna meglépni. Így már bizonyítani is nehéz, és amúgy is veszélyes dolog tükör nélkül elindulni.

Én a helyedben azt tettem volna, hogy utánuk megyek, rendőrt hívok. Aztán felhívom a munkahelyemet, hogy egyrészt tükör nélkül nem lenne biztonságos elindulni, és az az én felelősségem, hogy elkerüljem a lehetséges baleseteket (büntetni nem szoktak érte, de elméletileg kell ,hogy legyen két tükör), másrészt mivel rendőrséget kellett hívnom, nem hagyhattam el a helyszínt. Ha ezt nem érti meg a vezetőség a munkahelyeden, akkor el kell gondolkodni a váltáson.

máj. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!