Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt hogy csinálhatta meg a...

Ezt hogy csinálhatta meg a nemfizető albérlő?

Figyelt kérdés

Szóval itt a szomszédságunkba volt hogy egy pár meg egy elég zakkantnak tűnő harmadik bérlő bérelték közösen az ingatlant. Valami vita folytán a pár elment, a zakkant meg itt maradt egyedül, csak albérleti díjat nem fizetett.


Mindent kikötöttek már a lakásból, a külső lépcsőházi villanyóra szekrényekből lopta az áramot hosszabbítóval éjszakánként. Egyszer mikor elment, talán dolgozni napközbe, a tulaj zárat cseréltetett. Erre ez haza ért szembesülve vele hogy nem tud bejutni az állítólagos bérleményébe (amiért egyébként már ki tudja mióta nem fizetett) rendőri jelenlét mellett, amit szerintem ő hívott ki, kifúratta egy lakatossal a zárat, és vissza ment a lakásba. Hetek ha nap hónapok teltek el, mire aztán magától elment. Ilyen hogy fordulhat elő egyáltalán?


máj. 22. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak nemfizető albérlőim. Egy évig tartott a folyamat mire kaptam bírói határozatot. Víz, villany nélkül éltek télen, én a bejárati ajtót leszereltettem és még úgy is bent maradtak.

Nem rakhatod ki őket egyszerűen, hiába nem fizetnek.

máj. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem lehet kitenni, ha kisgyereke, csecsemő van. Vannak védett esetek. Most nem tudom mindet fejből de létezik ilyen. Behoz egy csecsemőt a lakásba onnantól ki nem teszi senki pl
máj. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Nem lehet kitenni, ha kisgyereke, csecsemő van."


Ilyenkor nem lehet bevonni pl. a gyámhatóságot, hogy emeljék ki onnan a gyereket?

máj. 22. 12:40
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
2. Akkor is ki lehet őket tenni, kivéve mikor a kiköltözési moratórium van. A gyerek nem indok arra, hogy ne fizessenek. A bérlő megy az utcára, a gyermek meg állami gondozásba, de eddig nem jutnak el, mert keresnek maguknak egy következő balek lakás bérbeadót.
máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Majdhogynem az a helyzet, hogy a nem fizető bérlőnek több joga van, mint a tulajdonosnak. Kiköltözési moratórium alatt, kb. fél évig, még a hatóság sem költözteti ki, bármennyi tartozása is van.
máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyenkor nem lehet bevonni pl. a gyámhatóságot, hogy emeljék ki onnan a gyereket?"


De. Kb fél év mire az eljárás lezajlik. Ha az albérlő nem közreműködő elhúzhatja 2 évig is

máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

alapvetően azért, mert az emberek nem használnak rendes, ügyvéd által írt, közjegyzővel hitelesített bérleti szerződéseket.

általában letöltenek valamit a netről, vagy kockás papírra, ceruzával firkálnak valamit.

ezért aztán bármi gond van, csak bíróság dönthet, a bíróságok meg (többek között pont ezért) túlterheltek, úgyhogy alapból hónapokig húzódik minden. ha meg eközben a bérbeadónak (egyébként teljesen érthető módon) a gyógyszere is elgurul és csinál valami hülyeséget, akkor az plusz bírósági eljárás, azaz még nagyobb bírósági leterheltség és még több idő.


simán lehet olyan szerződést is kötni, hogy 30 napos nemfizetés esetén jönnek a rendőrök és rakják ki őket, mint a huzat, csak ehhez bele kell feccölni a pénzt meg az időt az ügyvédbe, közjegyzőbe, csakhogy (tisztelet a kivételnek) mindenki olcsójános, meg jó emberismerő...

máj. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Ha egy bármilyen személy rendőrt hív, hogy kizárták a lakásából, a rendőr mit tud tenni? Egyetlen dolgot: megnézi, hogy oda van-e bejelentve az illető. Ezen kívül más lehetősége nincs. Ő nem bíróság, nem tudja kinyilatkoztatni, hogy az illetőnek nincs joga itt lakni.

Tehát ha a lakó bérleti szerződéssel tudja bizonyítani, hogy ő a tulajdonos engedélyével költözött be, a rendőr pedig utánanéz, hogy még most is hivatalosan be van oda jelentve, ebből annyi következik, hogy az illetőnek joga van a saját lakhelyére bemenni.

Ha a tulajdonos perre viszi az ügyet, és bíró mondja ki (vagy két év múlva, mire sorra kerül az ügy), hogy az illetőnek a nemfizetés miatt megszűnt az ott lakáshoz való joga, onnantól a kiérkező rendőrnek meg lehet mutatni ezt a határozatot, és akkor már elzavarja a lakót.

Vagy ahogy írták, közjegyző előtt kötött bérleti szerződés is jogerősen megszüntetné a lakó ott lakáshoz való jogát nemfizetés esetén. De ez meg nem volt nyilván, mert pénzbe kerül.

máj. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
és még azt is tegyük hozzá, hogy a tulajdonosok jelentős része adózni sem igazán akar az így szerzett bevétele után, így rendes, lekövethető elszámolás sem készül, ami azt eredményezi, hogy a nem fizettél, de fizettem, nem annyit, nem is annyit kellett volna, de igen, de nem... köröket is le kell futni a még bíróságon.
máj. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A problémás lakó egy láthatóan zavaros mentális állapotú pali volt, aki elvileg büntetett előéletű is.


Meg lennék lepődve ha lett volna szerződése vagy bármilye. De a fene tudja.

Annyi csavar még hogy a tulajdonos ha jól tudom külföldön élt, és az ő szülei intézték az egész mizériát.

máj. 22. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!