Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladtam egy telefont. Nálam...

Eladtam egy telefont. Nálam működött. A vevő meggondolta magát, ezért kéri a pénzét. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Üdv. Eladtam egy telefont, egy internetes oldalon (nem vaterán) emailbe küldtem 4 képet, látta a telefont. Alkudott, elküldtem 4ezerért biztosítva,ajánlva. Odaért. Most meg kéri vissza a pénzét, arra hivatkozva hogy nem eredeti rajta gomb, és a hangszóró meghibásodására hívta fel a figyelmem. De ez nálam működött.


Köteles vagyok visszafizetni a pénzét? Átvette, látta mit vesz.. sőt áron alul árultam, és említettem hogy HASZNÁLT.


Mi a teendő? Köteles vagyok visszatéríteni a pénzt? Jogi lépéseket tehet ellenem?



köszönöm üdv!


2010. dec. 1. 15:27
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja és feltüntettem hogy nem vállalok rá garanciát.
2010. dec. 1. 15:28
 2/14 anonim ***** válasza:
Hiába tüntetted fel, a törvények rád is vonatkoznak. Ha én leszúrom a szomszédom, hiába figyelmeztetem előtte ajánlott levélben, hogy nem vállalom a következményeket, attól még lecsuknak. :)
2010. dec. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 4000 forintért kiröhögik... több lenne a perköltség mint az telefon értéke
2010. dec. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Csak személyes átvétellel szabad eladni vagy venni. Csupán azért mert tele van hülyékkel az ország. Mindenki megpróbálja átverni a másikat.


Mért mit várt egy 4000Ft-os készüléktől?? Nem lehet aranyból..



Aztán: Akvarista fórumon: Elszerettem volna ajándékozni pár halat. Ingyen, mert azt akartam hogy gyorsan elvigyék, és nem is halok bele 500Ft veszteségbe.

A jelentkezők:

Házhoz is hozod?

Nem tudnánk valahol a belvárosban találkozni, mert vidéki vagyok?

NEM!! Ingyen adom, ha kell gyere érte! Nehogy még én fizessek azért hogy elvigyem neked házhoz az ingyen cuccot!

Ha nem éri meg neked eljönni érte, ne jelentkezz a hirdetésre! Nem kötelező!

2010. dec. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
félreértettetek. a telefon értéke 60ezer. csak a postaköltség volt annyi. Köteles vagyok visszafizetni?
2010. dec. 1. 15:46
 6/14 anonim ***** válasza:

akkor viszont már cinkes a helyzet. Ezért már viheti perre. Arra lennék kíváncsi hogy mennyi idő elteltével jelzett neked hogy rossz? Mert ha perre vinné akkor tudnál erre hivatkozni hogy lehet hogy nála romlott el... A nem eredeti gombot meg láthatta a fotón, ha viszont nem lehetett látni akkor az meg a te hibád(vásárló félretájékoztatása) ha csak nem vette észre a képen akkor az az ő baja.


Detroot

2010. dec. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szerintem eredeti a gomb, én kaptam a telefont. eladtam. Minden oldalról lefényképeztem elküldtem. aztmondta hogy kell. most meg követeli a pénzt vissza. Postáztam már multhéten.


Miért perelhet? amúgy meg nyoma sincs a vásárlásnak, csak annak hogy a számlámra pénzt küldött. meg a csomag amiben kapta a telefont.

2010. dec. 1. 15:55
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen oldalon adtad el a telefont, de ha egy aukciós oldalon - nemcsak a vatera létezik -, akkor van egy olyan törvény, ami ez EU országaira vonatkozóan a magán adás-vétel jogokat szabályozza, miszerint az összes aukcióra bocsátott termék és/vagy áru adásvétele során az eladót nem terheli semmiféle garancia, felelősség vagy visszavételi kötelezettség a vevővel szemben.


Amúgy pedig én is úgy gondolom, ahogy az előttem szólók írták.

2010. dec. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

egy online aprohirdetésből keresett meg a srác. hogy érdekli de csak ennyije van stb. rendeztük. nem felel meg neki. kell a pénze. De az a helyzet hogy nekem is...


Ide vonatkozó jogszabályokat tudnátok küldeni? fontos lenne, be vagyok parázva

2010. dec. 1. 16:01
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha jelezted, hogy használt, és garancia nincs rá, és azt a készüléket kapta meg, amit lefotóztál, akkor fújhat porcukrot. Írta valaki előttem, hogy milyen kötelezettség NEM terheli az eladót. Akkor követelőzhetne, ha szándékosan félrevezette, megtévesztetted volna a vevőt. Hát így járt. Ne parázz. Sokan ezért nem küldenek utánvéttel semmit, mert közben meggondolja magát a vevő. Vannak, akik le vannak tiltva az ilyen oldalakról, mert jelzik a vásárlási szándékot, aztán nem fizetnek, viszont a hirdetés már lekerült, az eladó meg csak a jutalékot fizetheti az oldalt üzemeltetőnek.
2010. dec. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!