Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elbirtoklás? Szeretnék elbirto...

Elbirtoklás? Szeretnék elbirtokolni 20-25 telket, van tulajdonos, mind "nagykutya" de nem használják.

Figyelt kérdés

Vettem egy olcsó üres telket az erdőben... aztán kiderült hogy a mellettem lévő "érintetlen" erdő 20-25 telket rejt, 1990-ben vásárolták fel 2 nap alatt... de csak a földhivatali térképen van nyoma, a valóságban érintetlen erdő van (se kerítés, se karók, se épületek).

Meg szerettem volna venni még minimum 1 telket... kikértem hrsz alapján, a tulaj fejes egy autógyárnál... felhívtam és közölte "Nem gondolod hogy 3 milláér eladom amikor az 6 év múlva 20-at ér, az a legelitebb hely lesz Pest megyében!" Kissé csodálkoztam és lettettem a telefont.

Aztán kiderítettem hogy ki a többi tulajdonos... Mind nagykutya... (országgyűlési képviselők, gyártulajdonosok, vállalatok főigazgatói, honvédség felsővezetői,...)

Valamiféle befektetésnek vették meg 1990-ben, de nem használják, hogyan lehetne ezeket a telkeket elbirtokolni?


2010. dec. 4. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Sehogy. Nem is tudom, hogy jut ilyen ocsmányság az eszedbe, hogy más tulajdonát lenyúld.
2010. dec. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, akkor csak termőföldet lehet elbirotkolni, ugyanis 15 év az elbirtoklás, de addig művelni kell (bizonyíthatóan). Namost az erdőt nehéz megművelni, mivel ahhoz ki kell vágni. Az meg szabályozott erdőgazdálkodási terv nélkül bűncselekmény.
2010. dec. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pont erről tanultam egyetemen pár hete, szóval a válasz: nem. Azé, aki megvette. Nem attól lesz a tied egy darab föld, hogy odaraksz egy 3m magas betonkerítést, vagy házat építesz oda. Az a hivatalos, ami a földhivatalban van a térképen, ahhoz kell tartanod magad neked is. Senkit sem érdekel, hogy mi van a valóságban a terepen.

Na meg gondolom neked nem az erdő kell... Erről már nincs biztos információm, de szerintem szép kártérítési per is lehet abból ha letarolod valakinek az erdőjét.

2010. dec. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ők ott üzletet szimatoltak, akkor a te telked csak véletlenül maradt ki.


Majd ők fogják elbirtokolni tőled a tiedet!!

2010. dec. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mit tanítanak az iskolában, ha azt mondták, hogy "sehogy". Remélem, hogy nem jogot tanulsz...

Ingatlant szakadatlan 15 évvel lehet elbirtokolni, de esetedben két dolog nem áll fenn:

1. Nem vagy jóhiszemű, hiszen az ingatlan tulajdonosát ismered, az ingatlanra vonatkozóan vételi ajánlatot tettél, majd ezt követően közlöd, hogy te akkor inkább elbirtokolosz.

2. A tulajdonos rendelkezik az ingatlannal, hiszen azzal a céllal szerezte meg, hogy azon "nyerészkedjen". Emellett mivel erdő, így a vadásztársasággal is kapcsolatot kell fenntartani a tulajdonosnak, így ha az előírt díjat ingatlanára vonatkozóan megfizeti, vagy a kiutalandó összeget átveszi, akkor az elévülés már nem állapítható meg.

Tehát javaslom, te is várd meg amíg 30 millió lesz a telek, és add el a sajátod...

2010. dec. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!