Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor, ha a bírósági...

Mi van akkor, ha a bírósági gyermektartási tárgyaláson nem jelenik meg az alperes?

Figyelt kérdés

Én felperes vagyok,a tartásra kötelezett "apa" az alperes.Több,mint valószínű,hogy nem fog eljönni a tárgyalásra.Ilyenkor mi van?Nélküle is megtartják?Vagy húzódni fog az ügy?


Az is 100% biztos,hogy direkt nem jön el,vagyis kihúzza magát a felelősség alól.


Így ha csak én veszek részt a tárgyaláson,hogyan zajlik?


2010. dec. 8. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudja kihúzni magát a felelősség alól. Ha nem megy el, nem lesz aki az érdekét védje.
2010. dec. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem megtartják nélküle, és majd kap egy határozatot.
2010. dec. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Aztán még jól meg is bírságolják, ha nem tudja igazolni a távollétét!
2010. dec. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Tegnap este felhívott az alperes és nekem mondja a telefonban,hogy tuti nem fog tudni eljönni a tárgyalásra.

Én erre csak annyit mondtam neki,hogy beszélje meg a bírósággal.


Aztán rákerestem a témára a neten.Hát azt írják,hogy valóban írásban igazolnia kell a távolléte okát.Ha nem így tesz akkor nélküle is megtartják a tárgyalást és "bűnösnek"nyilvánítják.A határozatban pedíg minden úgy fog szerepelni ahogy én vagyis a felperes mondja .


Hát ha kedves alperesnek ez kell....ez tulajdonképp nekem csak jó.Vagyis akkor nem jó ha emiatt hónapokig elhúzódik az ügy.

2010. dec. 10. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!