Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetlen előéletű vagyok? Az...

Büntetlen előéletű vagyok? Az erkölcsi bizonyítványomban szerephez valami? Rendőrségi megrovást kaptam.

Figyelt kérdés
Nemvolt vádemelés.Lezárták a nyomozást és megrovást kaptam.Se pénz büntetés semmi.
2011. jan. 5. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Ha nyilvántartásba vettek, akkor erkölcsi bizonyítványt nem kaphatsz. (Az erkölcsi bizonyítvány azt igazolja hogy a rendőrségi nyilvántartásba nem vagy benne.)
2011. jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
A fenti esetben tiszta az erkölcsid.
2011. jan. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

22.43-as nem írt jót!

Az erkölcsi bizonyítvány röviden azt igazolja, hogy Bíróság nem ítélt el.

Csak azt nem értem, miért válaszol olyan, akinek fingja sincs a dologról.

2011. jan. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Berabosítás megtörtént de rá pár héttel lezárták az ügyet.Bíróság nem ítélt el.Ha kikérem az erkölcsit benne lesz ? Mert a tűzoltósághoz jelentkezni szeretnék és tiszta erkölcsi kell.
2011. jan. 5. 22:50
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

22:46-os válaszolónak, hülyeségeket ne beszélj.


[link]

2011. jan. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon sok laikusban felmerül a kérdés, hogy mikor nem kaphat tiszta erkölcsi bizonyítványt. Jár-e még erkölcsi bizonyítvány ha a rendőrség gyanúsítottként hallgatott ki, esetleg még akkor is jár ha már vádat emeltek a terhelttel szemben? A kérdésre nagyon egyszerű a válasz mindaddig jár erkölcsi bizonyítvány amíg a terhelt büntetőjogi felelősségét jogerősen a bíróság meg nem állapította. vannak olyan kiszabott büntetési nemek, amelyek kiszabása mellett is tiszta erkölcsi bizonyítványt kap az elítélt. Amennyiben a bíróság csak pénzbüntetést szabott ki a befizetés napján már mentesül is az elítélt a büntetett előélethez fűződő hátrányok alól és tiszta erkölcsi bizonyítványt kap. Amennyiben valami vaj volt a fülünk mögött és nem súlyos bűncselekmény miatt kiszabott ítélete van nyugodtan járjon utána mert elképzelhető, hogy kaphat erkölcsi bizonyítványt."


A Büntető Törvénykönyv VI. ( 100 § - 106 § )fejezete rendelkezik a - "Mentesítés a büntetett előélethez fűződő hátrányok alól "


Nem vitatkozni akarok, csak válaszolni a kérdezőnek.

2011. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szóval elvileg tiszta.
2011. jan. 5. 22:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy az!
2011. jan. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!