Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz most így velem?

Mi lesz most így velem?

Figyelt kérdés

Elloptak tőlem egy telefont a zsebemből kivették.

4-en voltunk az udvaron (a suliba) én.. meg 3 másik "haverom". Belenyúlt a zsebembe és elindult vele ki és ment vele rajta kívül a 2 másik is. (azt ne kérdezzétek h miért nem kiabáltam h ellopták stb.. mert én sem tudom, ezt hagyjuk)

Utána elmentünk a rendőrségre és bevallotta h ő lopta el, de azt nem h a zsebemből vette ki.. hanem kitalálta h odaadtam neki egy napra. Így most van pár napja rá h kifizesse... de a másik 2 haverjával azt tanuskodják, h én adtam nekik oda. Így én nem tudom bizonyítani h nem én adtam nekik oda. Nincs rá tanú.


Így most mi lesz velem?

Meg ha lecsuknak mennyi időt kaphatok? (mondta a bíró h ha kiderül h tényleg odaadtam neki vagy stb akk szabadságvesztés. és én hiába nem adtam oda nem tom bizonyítani.)

Mit lesz most így?:'(


2011. jan. 23. 12:31
 1/3 A kérdező kommentje:

*Mi lesz most így?:'(

16/F

2011. jan. 23. 12:32
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi se lesz. Miért csuknának le? Ha odaadtad, és utólag azt mondod, hogy ellopták, az elméletileg lehet hamis vád vétsége, de még ha az is lenne, nagyon enyhe dolog, kizárt, hogy ezért szabadságvesztés szóba jöhetne.


De nem is áll meg ez az egész, ha tényleg nem adtad oda, mert a bírói mérlegelés azért nem kizárólag a tanúk számától függ. Felmerül a szavahihetőség, az életszerűség is. Kérdezz vissza, hogy te ugyan miért adtad volna oda a telefonodat ingyen. Meg ha a hatóság elég körültekintően jár el, akkor úgy is kihallgatja mind a három embert, és az is valószínű, hogy valami részletben különbözni fog a vallomásuk, amin lebukhatnak. Te meg végig ragaszkodj hozzá, hogy nem adtad oda, és ha ez nem elég, kérj szembesítést, ahol te is tehetsz fel kérdéseket, hogy pontosan mikor, miért, hol, mennyi időre, milyen feltétellel stb. És ebből is kiderülhet, hogy nem teljesen ugyanazt hazudják.

2011. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj, nem lesz semmi bajod az ügyből

ha gondolod, vidd el apukádat a tanúkihallgatásra (ha lesz még ilyen)


(egy jogász)

2011. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!