Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sógor kért 2 nap szabit, de...

Sógor kért 2 nap szabit, de nem volt benne a korábban leadott szabis tervében. Mondták, vigyen igazolást a dokitól, hogy valóban beteg, mert csak akkor adhatják ki a tervtől eltérő szabit. Ez csak dögség a fönököktől vagy valóban?

Figyelt kérdés
Sógor beteg, gondolta: egy két nap és gyógyul.Sajnos, nem gyógyult meg, a doki betegállományba vette, az a része megoldódott, de szerintem akkor is dögség)most van a kivizsgálás szakaszban.(multi, azt mondanom sem kell? )
2011. jan. 27. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:
A szabadsága egyharmadával mindenképp ő rendelkezhet.
2011. jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 iDev ***** válasza:

Igen, a szabadsága egy részével mindenképpen ő rendelkezik, de van itt 1-2 dolog, amiben nem vagyok 100%-ig biztos, de valami ilyesmi rémlik:


- Az éves szabadság nem jan 1-től jár teljes egészében, hanem ahogy telik az év, azzal arányosan leszel jogosult a szabadságodra.


- A munkaszerződésben lehet olyan kitétel, hogy szabadság előtt x idővel be kell jelenteni.


Én így tudom, de ha nem így van, akkor úgyis jön valaki aki megcáfol, és én is okosabb leszek. :)

2011. jan. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!