Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok-e sátortábor-bört...

Támogatnátok-e sátortábor-börtön létrehozását a normál börtönökben lévő zsúfoltság enyhítésére?

Figyelt kérdés

Nem az én ötletem, hanem egy keménykezű de törvénytisztelő amerikai seriff valahol az USA

egyik sivatagi éghajlatú részén hozott létre egy ilyet,

minimális költséggel. Nehogy már luxusbörtönben lakjanak

a törvényt nem tisztelők. Pl. Szatmár megye csücskében el tudnám képzelni, 3 x 10 méteres szögesdrót, télen minusz, nyáron +30, jó levegőn lehetnének a nehézfiúk IGEN OLCSÓN :-)


2011. febr. 20. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Én támogatnám, sőt azt is, hogy a visszaeső gyilkosok kenyéren és vizen dolgozzanak lenn 600 m. mélyen a bányákban, de ez Magyarországon nem lehetséges. Itt személyiségi jogaik vannak a gyilkosoknak.
2011. febr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Igen ha nekünk jó volt a katonaságnál,az úttörő táborban,aKisz táborban,a campingeléskor,ja és közben takaríthatnák az ártereket és áshatnák az víz elvezető árkokat a belvíz miatt.
2011. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Meg kell nézni, hogy amit az amerikai seriff létrehozott az jobb fiúkká tette-e az elítélteket, mert ha nem... Egyébként én nem tudom elképzelni, hogyha szivatva vannak az ilyen emberek attól majd jobbá válnak. Szerintem még szarabbul érzik magukat és méginkább életbe lép a "szar az élet, nincs veszíteni valóm" gondolkozásmód. Aztán nézd meg, ha kiengedik mit fog csinálni. Így is rossz körülmények vannak a börtönökben mégis nem hinném, hogy a visszaesőket ez érdekli, amikor kijönnek és újra lopnak, csalnak... Max. az a különbség, hogy a börtönben kitanulják hogyan lehet ügyesebben.
2011. febr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

"valahol az USA egyik sivatagi éghajlatú részén"

- Hát igen, ehhez azért olyan éghajlat is kell. (Nehogy már sérüljenek szegény bűnözők jogai...) Szóval ha mutatsz Magyarországon "sivatagi éghajlatú részt", ott lehetne ilyet csinálni.


Pedro

2011. febr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Építsék fel maguknak a barakkokat, a börtönőröknél tűzparancs, és dolgozzanak is valami jó sz@r munkát...
2011. febr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem, mert Sheriff Joe ötlete _nem_ csökkentette a bűnözést a megyéjében. Csak mivel a sok déli tahónak imponál a fazon, újraválasztják. Lásd még Demszky esetét a fővárossal.
2011. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Támogatnám. Az, hogy ma a börtönökben rosszak a körülmények, egyáltalán nem igaz. Egy rabra többet költenek, mint egy árvára vagy egy öregotthonban gondozottra. És nem úgy költenek rájuk többet, mint a négyes metróra, hogy a nagyja elmegy zsebre. Rossz körülmény? Igen, előfordul, hogy az étel szegényes vagy rossz minőségű. Ezen lehetne javítani. De például azzal nem értek egyet, hogy a raboknak mondjuk konditermük legyen. Ha erősödni akarnak, menjenek követ fejteni vagy sittet hordani.


Hogy ettől jobbak lesznek-e?

A notórius bűnözők esetében ebben nem vagyok biztos. Hiszen ők nem azért követnek el bűncselekményeket, mert a börtön olyan jó, hanem azért, mert ez az élet jön be nekik. De hát az ő esetükben nem is lehet a börtön célja az ő megjavításuk...

Viszont vannak olyanok, akik hajléktalanok, és az ősz beálltával betörnek valahová, hogy aztán pár hónapra lecsukják őket. Sokkal kényelmesebb a tél a börtönökben, mint a hajléktalanszállókon vagy az utcán. Ha tudnák, hogy nem feltétlenül kényelmesebb a börtön, mint az utca, akkor mindjárt leállnának ezzel, és rögtön javulnának pl. a betörési statisztikák.

2011. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

A magyar éghajlat nem alkalmas erre.


Az USA rendészeti és igazságügyi intézményrendszere katasztrofálisan teljesít, nem lehet példakép egy európai ország számára.


Nem elég valamit "akarni", végig kell gondolni azt is, hogy lehetséges-e és tényleg hatékony-e. Az érzések és a lelkesedés nem pótolja a szakértelmet.


Egy napot se bírnál ki egy magyar börtönben, úgy "luxusbörtön"-özz.

2011. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Igen, de teljesen nomád életmód mellett és csak télen.
2011. febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
53 % Nem kellett volna bűnözni. Enni adnak, világitanak, fűtenek.Mi kell még. Nagyon sok hajléktalannak a felsoroltakon kivül csak egy töredékére jut. Egészségügyi ellátást nem is emlitettem. Ha rajtam mulna Szibériát megnyitnám.
2011. febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!