Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek fogják valahogy...

Szerintetek fogják valahogy rendezni/emelni a közalkalmazottak bérét a közeljövőben?

Figyelt kérdés
Én nagyon örülnék neki, mert szerintem a felháborító szintet kerülgeti a közalkalmazottak fizetése...ápolók, laborosok, stb. keresnek 70ezer Ft-okat...kíváncsi lennék ki tud ebből normálisan megélni...
2011. febr. 22. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha megmondod, miből emeljék, szerintem szívesen megemelik.
2011. febr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%

pl az adókedvezmény helyett lehetett volna ezt is.

apám bnője is mondta, h 15 év munkaviszony után is alig változott a fizuja.

2011. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A hasznos munkát végző közalkalmazottak fizetését kellett volna inkább megemelni, és a köztisztviselők, kormánytisztviselők számát drasztikusan csökkenteni.
2011. febr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Sajnos most ez a kérdés úgy hangzik, mintha a Holdról jöttél volna. Most állunk egy újabb megszorításcsomag előtt. Hiába kobozta el a kormány a magánnyugdíj-megtakarításokat, hiába vetett ki brutális különadókat, mindez semmit nem oldott meg. Újabb adóemelések (hamburgeradó, dugódíj), kiadáscsökkentések jönnek, és annyi a kormány összes üzenete a közalkalmazottak és köztisztviselők felé, hogy örüljenek, hogy van egyáltalán ilyen nyomorultul fizetett munkájuk is. Nincs elképzelésük arra, hogy hogy és miből tudna megélni az ország, így az állami alkalmazottaknak sem tudnak ígérni semmit.


Ma láttam a TV2-ben szegény Hoffmann Rózsát az pedagógus életpályamodelljével. Már könyörgött Kárász Róbertnek, hogy ne hozza kellemetlen helyzetbe azzal, hogy mikor lesz ebből több pénz a tanároknak. Azt mondta az "optimista" államtitkár, hogy ez egy 25 éves program, lassanként is be lehet vezetni, nem a pénz a lényeg benne. Na ugyanezt elmondhatta volna Rákosi művelődési minisztere is az 50-es években.

2011. febr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen én értem ezt az oldalt is, hogy nincs pénz rá, de az a baj, hogy az a sok szerencsétlen ember, akik napról napra élnek és nem tudják fizetni a számlákat sem, annak ez nem vigasz, azokról nem is beszélve, akiknek nincs is munkája, én még örülhetek annak is, hogy ez van...elég elkeserítő sajnos.. :(
2011. febr. 22. 20:08
 6/8 ekeke ***** válasza:
41%

Vannak még földműves és állattenyésztői munkák.


Amúgy miből gondoljátok, hogy csak mert elvégeztek pár iskolát, már köteles titeket jól tartani egy állam?

Nyilván azért nem működik jól egy állam,, mert az apparátus szarul dolgozik.

2011. márc. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

20:08


"Igen én értem ezt az oldalt is, hogy nincs pénz rá"


Csak hát attól, hogy megérted, továbbra sincs pénz rá :))


"de az a baj, hogy az a sok szerencsétlen ember, akik napról napra élnek"


Közalkalmazottak között ilyen nem nagyon van. Aki közalkalmazott és napról napra él, az nem tudja beosztani a pénzét vagy túlzottak az igényei.

2011. márc. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Közalkalmazott vagyok és 70 ezer Ft-os keresek... Szerintem az nem sok, és nem tudom, hogy miről beszélsz mert a közalkalmazottak nagyon rosszul keresnek. Én nem nagyon ismerek olyat, aki jó fizetést kap, kivéve azt aki már vagy 50éve dolgozik...
2011. márc. 12. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!