Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek? Kaptam egy lakást...

Mit tegyek? Kaptam egy lakást nagyanyámtól. Még él szerencsére, benne lakik. Lányai közül az egyik mindenáron meg akarja kaparintani legalább a rá eső 1/3 részt.

Figyelt kérdés
Nagynyámat is erősen befolyásolja. Amúgy az én nevemen van, meg jelzálog is van rajta, tehát ha akarnám (de nem akarom) sem tudnám eladni, mert a banké lenne. Anno nekem, 13 évesen nem magyarázták el, h 3 felé kell majd a lakás árát osztani. Nem is mondok róla. Anyám nekem hagyná, egyik tesót nem érdekli, milliomosnak meg fáj rá a foga. Próbálta is "elvenni", mielőtt jelzálogot tettünk rá, de természetesen nem sikerült. Mit gondoltok? Ti osztoznátok? Nagyon őszintén!
2009. febr. 16. 21:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
42%
Nem ertem, hogyan lehet, hogy az unokae legyen a lakas, ami eloszor is a nagyanyad gyerekeit illeti meg?
2009. febr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ő döntött így.
2009. febr. 16. 21:17
 3/31 anonim ***** válasza:
23%
De jogilag nem lehet kisemmizni a gyerekeket! Tehat a mama nem donthetett igy, hogy az unokajara iratja a tulajdonat, hiszen elnek a gyerekei is.
2009. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%
OFF ! Bocs de élhet , ha külön papirt ir rola !!!
2009. febr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
49%
Ha a nagymama ugyérzi hogy az unoka érdemli meg a lakást akkor joga van neki szánni de sajnos csak lelkiekben mert törvényesen a gyerekeinek jár és ha azok mind lemondanak róla akkor jár az unokának akkor se feltétlen egynek hanem annak akinek a javára mondanak le!Sajnos ez igy megy ugyhogy hiába kérdezed szerintem h osztozz e vele mert sajna pont hogy neked nem jár belöle csak hamár a te anyukádról lenne szó és ö akarná neked adni a lakást!Sajnos egy ügyvéd simán elintézi hogy neked ne legyen belöle semmi mégha a neveden is van!
2009. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
34%

Nem értem, hogy milyen jogcímen van a Te neveden,ezt nem említetted.

Mert - ha jól tudom - csak úgy kerülhet ki az egyenesági leszármazott örökösödési joga alól egy ingatlan, hogy a szülő végrendelkezik arról, hogy tulajdonképpen kisemmizi a saját gyerekét egy 3. személy javára.

Nem is értem, hogy miről akarja puhítani a mamádat a lánya, amikor egyértelmű, hogy neki joga van, mégpedig elsőbbségi Veled szemben, nem kell, miről megpuhítani, Te meg örülhetsz, hogy egyáltalán lesz valamennyi ingatlan hányadod, ami t.k a lányának a jussa.

Én a helyedben megköszönném a nagynénémnek, ha átenged valamennyit, és nem háborognék.

Itt nem a milliomosságról van szó, hanem a jogról és a méltányosságról.

Persze, elvileg lemondhatna a lánya a Te javadra, de miért tenné?

Gondolom, van családja; ez a milliomosság is relatív dolog, ami most millióknak számít, egy pár év múlva

( lehet, mire a gyerekei nagykorúak lesznek )rongyos százezret fog érni, amire nem lehet egy egzisztenciát felépíteni, aminek az alapja a lakás.

Hiszen ma ez a legnagyobb probléma az országban.

2009. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
31%

Ez így igaz, az ügyvéd kisemmiz, mindegy mi a nagyi akarata. Hadd adjak egy tanácsot, mondd meg neki, ha annyira fáj rá a foga, vegye ki részét a jelzálog viszzafizetéséből, elvégre milliomos. Vagy add neki oda így :D.

Amilyen zsugoriak a milliomosk egy része, köztük a tesód, tuti bevágja a durcát...

2009. febr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
42%
bocsi, nem tesó, nagynéni...
2009. febr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
38%

Ha a mamadnak 3 edes gyermeke van, akkor oveke a lakas, a tied semmikepp nem lehet, itt valami zavar van!

Nem ugy mukodik, hogy "megakarja kaparintani, de persze nem sikerult neki"! Mennyi idos vagy?

2009. febr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%

1. ha a mama eleve az unoka nevére vette a lakást, akkor elvileg az unokáé

2. ha a mama kizárja vagy kitagadja a gyerekeit, lehet az unokáé, a gyerekei max. köteles részt kaphatnak, azt is pénzben

2009. febr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!