Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik szerv nyúlhat bele a...

Melyik szerv nyúlhat bele a táskámba ellenőrzés során?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy a rendőr belenézhet e a táskámba, vagy az ellenőr. A rendőr milyen intézkedéseket tehet egy sima ellenőrzés során, vagy csak általában? Hol olvashatom el?
2009. febr. 17. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy az ellenőr elkérheti az igazolványodat, de nem vagy köteles odaadni, csak a rendőrnek. A táskádba meg végképp nem nyúlhat bele az ellenőr. Rendőr is csak akkor ha valami gyanusat észlel, ok nélkül nem.
2009. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok. Ezt találtam:

[link]

2009. febr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A rendörnek nem kell bele nßeznie a táskádba ha csak nem dorogot keres.

de pl ellenör kihívja a rendöröket mert nem adod oda neki a személyid, akkor ha a rendörnek sem akarod oda adni (vagy nincs nálad) akkor bevisz a rendörörsre, mert köteles vagy magad igazolni. így nincs szükség táskába nézésre.


viszont bele nézhet a biztonsági ör ha valahova be akarsz menni. nem vagy köteles engedni de akkor nem fognak beengedni.

2009. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, kivált a másodiknak aki küldte a linket.
2009. febr. 18. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!