Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A biztonsági kamerák felvétele...

A biztonsági kamerák felvételeit mennyi idő után kell törölni?

Figyelt kérdés

Ha nincs felhasználva, pl. bűncselekmény miatt.


Úgy tudom 72 órán belül kell, vagy nem jól tudom?


2011. márc. 17. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem jól tudod.
2011. márc. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor világosíts fel, kérlek!
2011. márc. 17. 22:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez válasz azoknak is akik rendszeresen állítják, hogy a dolgozót a munkahelyen kamerával meg szabad figyelni. (az idiótáknak)


Közterület vagy magánterület, munkahely


2009 őszétől a rendőrség és a közterület-felügyelet rendelkezik azzal a felhatalmazással, hogy közterületen térfigyelő kamerákat üzemeltessen.


A vagyonvédelmi törvény (Vvtv.) 26. § (2) bekezdése kifejezetten tiltja, hogy a vagyonőr közterületen megfigyelő rendszert alkalmazzon.


A közönség számára nyilvános magánterület (pl. egy bevásárlóközpont parkolója) védelmét azonban el lehet látni kamerás védelmi rendszerrel.


A munkahelyeken azonban a munkavállaló munkavégzésének, munkahelyi viselkedésének ellenőrzése céljából nem helyezhető el kamera állandó munkavégzési helyeken, irodákban.


Ahol az élet vagy a testi épség védelme indokolja, e szabálytól el lehet térni, így például egy nehézgépekkel teli raktárcsarnokban megengedett.


Semmilyen esetben nem lehet kamerát telepíteni pihenőhelyeken, öltözőben, mosdóba sem. És még sok más helyen.


Vagyonőr vagy más adatkezelő működteti


Az üzemeltetéskor el kell dönteni, hogy a védett érték tulajdonosa, az adott áruház, munkahely szeretné a kamerarendszert üzemeltetni, avagy vagyonvédelmi céget bíz meg e feladat ellátására. Adatvédelmi szempontból a szakértő vagyonvédelmi vállalkozó igénybe vétele preferált, de nincs kizárva a saját üzemeltetés sem.


A vagyonvédelmi cégek a Vvtv. rendelkezéseit, mint adatkezelők kötelesek alkalmazni. Az adatkezelői pozícióhoz komoly felelősség társul. A törvény részletesen megállapítja az elektronikus megfigyelőrendszerek üzemeltetésének feltételeit. Meghatározza azokat az időtartamokat, amelynek letelte után – felhasználás hiányában – a felvételeket törölni kell. Alapesetben ez három munkanap, de pl. kétmillió forint feletti pénz, értékpapír, nemesfém, drágakő kezelése, tárolása és szállítása esetén 30 napra tolódik ki, míg a pénzügyi szolgáltatók esetén ez az időtartam 60 nap.

2011. márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Tudtommal nem kell törölni, de javítsatok ki, ha tévedek.
2011. márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tehát ez nem csak 72óra lehet, hanem akár 30-60 nap is.
2011. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de mivel drága lenne több háttértárt venni, általában 72 órán belül törlik. A felvételeket csak a rendőrség kérésére adhatják ki, azoknak meg k.urva anyjukat, mikor ellopták a biciklimet egy kamera "szeme" elől, nem kérték ki a felvételt, én meg nem nézhettem meg.
2011. márc. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Meghatározza azokat az időtartamokat, amelynek letelte után – felhasználás hiányában – a felvételeket törölni kell. Alapesetben ez három munkanap, de pl. kétmillió forint feletti pénz, értékpapír, nemesfém, drágakő kezelése, tárolása és szállítása esetén 30 napra tolódik ki, míg a pénzügyi szolgáltatók esetén ez az időtartam 60 nap."


Szerintem ebből világosan kiderül, hogy 72 óra azaz három munkanap, alap esetben.


Pl: Bevásárlóközpont, múzeum, stb...

2011. márc. 17. 22:49
 8/13 A kérdező kommentje:
A három munkanap az nem lehetőség, hanem kötelesség, kivéve egyes esetekben.
2011. márc. 17. 22:50
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy pl. mit ír erről az adatvédelmi törvény. A Tesco áruházakban pl. akár egy évre visszamenőleg is megvan a felvétel. Tudom, mert olyan helyen dolgozom, ahol a munkámhoz tartozik a felvételek kikérése.

Vasútállomásokon szintén megtartják a kamerák felvételeit, mint ahogy több kereskedelmi egységnél.

Jah, és ha bűncselekmény történik, és 3 napon belül jelzi a rendőrség, hogy kell a felvétel, akkor már nem törölhetik le akkor sem, ha azt egyébként három napon belül megtették volna, mivel lefoglalásra kerül.

2011. márc. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, azt gondoltam, hogy ezt az előírást elég hanyagul tartják be, vagyis inkább nem tartják be.


De ha a törvény szerint egy bizonyítékot nem jogszerűen szereztek meg, például a felvételt már törölni kellett volna, akkor fel sem lehet használni bizonyítékként.

2011. márc. 18. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!