Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van 1 video amiben nem...

Ha van 1 video amiben nem látszik a tanár csak a hangja hallatszik kicsit és nyilvánosságra kerül mit adnak érte?

Figyelt kérdés
Ez súlyos jogsértés?
2011. márc. 18. 18:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Megbüntetnek?:S
2011. márc. 18. 18:10
 2/7 anonim ***** válasza:
A médiatörvény nem tesz különbséget aszerint, hogy a videón szereplő személy tanár, postás vagy Mariska néni aki épp árul a piacon. És igen meg, ha nem járul ehhez hozzá az adott személy.
2011. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ha nem én tettem fel a netre viszont én készítettem?
2011. márc. 18. 18:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem hozod nyilvánosságra, akkor nem baj, de ha elkezded másoknak továbbadni, terjeszteni, akkor igen, az az adott személy személyiségi jogainak megsértése.


És ez nem az új médiatörvényben van, ez már eléggé régóta benne van a jog-rendszerünkben. És teljesen jogos, hogy így van.


Ez alól kivétel egyébként, ha bűncselekmény, vagy közérdekű dolog hangzik el felvétel ideje alatt. Ekkor büntetlenül lehet felvételt készíteni, és azt (önkényes módosítás kivételével) szabadon lehet terjeszteni. Tehát nem vághatod meg úgy, hogy az eredeti anyaggal teljesen ellentétes legyen a tartalom, mert az már becsületsértés és rágalmazás :)

2011. márc. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a személy nem látszik, hogy bizonyítják, hogy ki az?

Egyébként például a napiszaron is rengeteg képet tesznek ki jogtalanul, még sincs semmi! Nem kell túldramatizálni a dolgot!

2011. márc. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én most jogilag mondtam el. Az, hogy mennyire szankcionálják, más kérdés :)
2011. márc. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha van egy Toncsi nevű osztálytársad, aki jóban van a tanárral, akkor szívtad, haver..:DDD;)
2012. jún. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!