Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért büntethet a közúti rendőr?

Miért büntethet a közúti rendőr?

Figyelt kérdés
Mentünk anyukámmal (autóval) és megállított minket egy rendőr. A rendőr kb.: 25-30közötti lehetett és simán letegezte az anyámat aki 55 éves. Gondoltam szólok neki hogy legyen szíves ne tegezze az anyámat mert idősebb. Azért nem tettem mett nem tudom hogy ezért "tehet-e" valamit. Pl. megró, hogy beszóltam neki, vagy valami ehhez hasonló. Tud valaki erről valamit? Hallottam már rendőri túlkapásokról :)
2009. febr. 27. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szólhattál volna neki nyugodtan, hogy "legyen szives ne tegezze az anyámat", vagy ilyesmik. De mondjuk azért ez távol van a rendőri túlkapástól, egyszerű udvariassági kérdés.
2009. febr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy mai átlag magyar rendőr értelmi színvonla sajnos. Na ezektől akarunk mi bármi csodát várni ... Ha meg beszólsz neki, még azt is kitalálja, hogy részeg vagy, de ha még nagyon akar szemétkedni, ne aggódj, talál neked kapásból 10 okot ami miatt nem enged tovább, és ott kell hagyni az autót.

Egyszerűen borzalom ami itt nálunk van, velem, már nem is egyszer történt olyan, hogy olyanért büntettek meg amit nem követtem el, de persze egyedül voltam, azaz hazudhatott nyugodtan, sőt még a képembe is vágta, hogy úgyse tudom bizonyítani három rendőrrel szemben a saját igazamat. Úgyhogy undorító ... gondolom várta a zsebpénzt én meg nem adtam neki, így szemétkedett.

De nyogodjon meg mindenki, magyarországon minden rendőr tisztességes, és a korrupció nem léteik egy cseppet se. Jó vicc.

2009. febr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Beszólásért nem büntethet meg, de azt megteheti ,h tételes ellenőrzést végez és megkér mutasd meg a jármű papírjait a kötelező tartozékokat, igazold magad név cím adat, vércsoportod, nagynénéd bugyijának a mérete stb. Valamit meg úgyis talál amibe beleköthet ha akar. Ajánlatos nem beszólni.
2009. febr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm ugyanígy járt. Nagydarab, kőkemény kiállású emberről van szó, akit kapásból letegezett a rendőr. Ő nem félt visszaszólni, megkérdezte, honnan ismerik egymást. A rendőr közölte, hogy sehonnan, miért kéne? Mondja a haver, hogy akkor mi az átokért tegezi? A rendőr odaböki, hogy szólítsam, mérnök úrnak? A haver rávágta, hogy akár úgy is.


A dolog úgy ért véget, hogy a haver bemászott a kocsiba, kesztyűtartóból elővett egy noteszt, és látványosan felírta a rendőr azonosító számát magának. A rendőr kérdezte, hogy miért kell az neki. Ő meg csak annyit mondott, hogy semmiért. Csak akarja, hogy legyen meg. A rendőr valamitől nagyon ideges lett, aztán jó utat kívánt, és elengedte a srácot.


Szép történet, de azt hiszem, nekem nem volna bátorságom így eljátszani ezt a dolgot.:)

2009. febr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Messze van ez a közúti igazoltatásról, de csak egy hasonló mentalitás:

Szarakodtak X nemtom kik egy ismrősöm házával, kb kétnaponta felfestettek a falra minden idiótaságot vagy a redőnyre stb, az meg mindig kihívta a rendőröket, azok pedig csesztek bármit csinálni, a legnagyobb bajuk az volt, hogy elmagyarázzák neki, higgye el, ez csak szabálysértési kategória, így ők nem tudnak mit tenni. Na ment ez mindaddig, amíg az ürge bepöccent, és mondta, hogy oké, egy jó haverja az xx város rendőrkapitánya, most az éjjel közepén felhívja a mobiltelefonján. Na láss csodát, hiretelen a rendőrök elkezdtek helyszínelni, ujjlenyomatot keresni, de olyan szinten, hogy a végén még le is takarították a redőnyről az oda festett péniszt. Na ennyit erről.

2009. febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Ez a magyar átlag rendőr ... pontosabban a magyar átlagember értelmi színvonala.

A többség nem csak a rendőrök között ilyen, hanem a többi ember között is.

A rendőr, a tűzoltó, a katona (a vadakat terelő juhász :) ), a politikus, az orvos és mindenki más pont olyan, mint a társadalom többi tagja.


Mi termeljük ki őket is. Majd ha mindenki rendet tesz a saját kis háza táján, és nem mástól várja a megoldást, és nem kifogást keres ("én miért tegyek bármit is, amikor a másik sem tesz semmit"), addig ilyen esetek tömegével lesznek.

A megoldást mindenkinek önmagában kell keresnie, nem másban.

2009. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm pont ilyesmikre gondoltam amikor a kérdést feltettem :)
2009. márc. 2. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!