Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van az? Hogy a romakérdé...

Miért van az? Hogy a romakérdést igy rendezik: Olaszliszka után megmozdult a magyar gárda, goj motorosok erre a romavezetők és a a politikusok obégatnak hogy rasszizmus.

Figyelt kérdés

De tud valki egy esetet mondani hogy a romabűnözövel szemben leszámoltak volna Olaszliszkásan? Ezek.Igaz tiltott jelképeket használnak amit nem kelene nem vagyok rasszista de azok akik Olaszliszkán ezt tették megérdemlik hogy kiméletesen a magyar törvények szerint itélkezen felettük?

Mikor kiderült,hogy az elütött kislány könyeben sérült meg

ők nem hasonló elbánást érdemeltek volna meg ?

Mivel a tanár sem kapott esélyt arra, hogy a magyar törvények szerint felejen tettéért.

Leszámitva az utóbbi eseteket az álarcos igazságosztokat ami szerintem elitélendő durva tett.


2009. márc. 1. 08:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Gyülölködő,rasszista válaszadók ne irjanak!!!
2009. márc. 1. 08:18
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Bárki bármit is mondjon, azért jó volt a rendszerváltás előtt! Akkor a romák is dolgoztak, mert volt még pl. TSZ! De sajnos a mostani politikusok egyszerűen belenevelték a romákba, hogy nem kell dolgoznod, mert majd mi adunk neked segélyt, házat! Hülye lenne lemenni dolgozni, amikor a segélyből több pénze van! Most meg azon törik a fejüket, hogy hova lehet betörni, miből lehet seftelni, pénz csinálni!

De azért álljon már meg a menet! Amikor meggyilkolták Marian Cozmát, 2 millió volt a nyomravezetői díj! Most, hogy történt a tatárszentgyörgyi eset egyből 10 milla! Csak azért mert cigányok a szenvedő alanyok! És senki ne rasszistázzon, mert nagy valószínűséggel a saját fajtájából lőtt valaki/k! Fekete sötítített Audi-t láttak a környéken! Hát nem magyar volt, az 100! Lassan eljutunk arra a szintre, hogy majd egymást írtják (hála)!


Még mielőtt lerasszistázna valaki, nem a cigányokkal van a bajom! Nekem azokkal van a bajom, aki nem dolgozik, lop, csal, öl, sorolhatnám..., legyen az cigány, magyar, zsidó, román, szerb, vagy akármilyen nemzetiség!

2009. márc. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Az olaszliszkai eset meg egyenesen felháborító, mert bizony jártam már én is olyan faluba, ahol a többség roma származású és a gyerekek szó szerint az utca közepén játszanak, szaladgálnak, és képesek heccből az autód elé ugrani! Ilyenkor hol van a szülő? Más dolga nincs, csak gyereket nevelni, akkor nevelje már belé, hogy autó elé nem ugrálunk ki!!! Volt néhány eset, amikor bizony alig tudtunk megállni, de ha már keresztül mennék rajta, biztos nem állnék meg, hogy meglincseljenek a "tesvírek"!
2009. márc. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy jó volt a rszváltás előtt, mert mindenkinek, beleértve a cigányokat is, volt munkahelyük. Nem munkájuk, munkahelyük. És ez akkor magyarra, cigányra, mindenkire így volt igaz. De a rszváltás után rengetegen elvesztették állásukat, az új cégek VALAMIÉRT nem szívesen alkalmaztak cigányokat, a régi cégek sem pont őket akarták megtartani. A kérdés, hogy MIÉRT? Holott elvileg mindenki ugyanolyan naplopónak számított a kamumunkahellyel. Ezekszerint csak csináltak már akkor is olyat, ami miatt a munkahelyeken nem kívánt emberekké váltak. És azt nekem senki ne akarja megmagyarázni, hogy csak azért mert "cigányok". Mert ez hülyeség. Ahová jutottak, azt egy elég nagy csoportjuknak köszönhetik. Nem a közösségük minden egyes tagja ilyen, dehát az ártatlan áldozatok minden háborúban jelen vannak.

Ők úgy mondják, hogy nekik saját törvényik vannak. Nem is akarnak beilleszkedni a MAGYAR közösségbe, a magyar elvárások és magyar törvények szerint élni. Ezt nem én mondom, az ő kijelentéseik. Szerintük belefér agyonverni valakit, betörni valakihez, ellopni a másét, ok nélkül kötözködni és megtámadni valakit, megerőszakolni valakit csak mert "úgy nézett ki". Szerintem meg nem. Ez itt MAGYARORSZÁG, ahol magyar törvények vannak (bár... néha túl lazák, néha túl szorosak), ha itt akarnak élni, akkor ezt KELL elfogadniuk, ezek szerint kell élniük. Ha a közösségükből valaki ezt nem hajlandó elfogadni, az távozhat, nem fogja senki visszatartani. Hogy hova távozhat? Nekem édesmindegy. Ahová akar. Csak el innen. Aki be akar illeszkedni, az maradjon, azzal én is békességben meg leszek.

2009. márc. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Először is: Az Olaszkiszkai eset egy jogosan felháborító eset volt,de nem hinném,hogy ezért megtorlás jár ugyanolyan mértékben. Büntetni a törvénnyel kell, és nem önhatalmúlag. Úgy viszont szigorúan!A magart is és a cigányt is. A cigányság problémája mély és sokrétű. Az igaz, hogy a cigányságnak mások az értékrendjei,de az sem igaz, hogy a lopás, ölés, a bűnözés elfogadott lenne köztük. Viszont az is tény,hogy ami nekünk bűn az nekik nem, és fordítva.A cigányok életéről, gondolkodásáról, kultúrájáról szinte semmit nem tudunk, csak annyit amennyit a médiából lehet hallani,meg kívülről látunk, ami nem csoda ,mert a "magyarság" és a cigányság erősen külön "kasztokban" élnek. Egyik sem engedi magát közel a másikat. Úgy ,ahogy a "magyar" társadalomban is vannak különálló rétegek,akik nem szívesen keverednek, így a cigányságon belül is van ilyen. A cigányság ugyanúgy megveti,aki a magyarkodik (tanult ember lesz) és ugyanúgy a magyar társadalom is kiveti azt,aki a cigányokkal "bratyizik".


Szerintem az sem igaz,hogy a cigányok a segélyből vígan megélnek mint ,ahogy el van terjedve ez a nézet. Egy "magyar" sem örülne,ha annyiból kéne megélni,amennyiből ők élnek, még ha nem is kellene érte dolgozni. Mivel a cigányok iskolázottsága nagyon alacsony ,ezért sokszorosan kevesebb az esélyük,mint egy "magyarnak" a munkavállalásra. Biztos, hogy ez nem is fog megváltozni egyhamar, tehát az első lépés nem ez,hanem hogy egyáltalán olyan munkájuk legyen. Vannak települések,ahol cigány és "magyar" békében élnek egymás mellett és a cigányok dolgoznak. Növelni kell az olyan munkaalkalmak, vállalkozások számát,ahol viszonylag alacsony iskolázottsággal is dolgozni lehet,és ez a "magyar" munkanélküliekre is jó hatással lenne vidéken.


Sajnos a politika szinte semmit nem tesz, azért hogy történjen előrehaladás. Saját poltikai érdekük ,hogy ne nyúljanak a problémához a szavak szintjén. A baloldal és a liberálisok az egyoldalú rasszista kártyával "védik" őket, amik több kárt okoznak neki,mint amennyi hasznot.Ezzel a "magyar" társadalmat állítják szembe velük,mert azt a tévképzetet hitetik el,hogy a cigányoknak már több joguk van,mint nekik közben meg semmit nem tesznek értük. A radikális jobboldal (háttérben a cinkosan hallgató Fidesszel,és az egyházzal) meg erre a cigányellenességre játszik rá , mert ettől remél parlamenti bejutást. Arra már senki nem gondol,hogy ebből milyen tragédia lehet.

2009. márc. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!