Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabályos e a kertes családi...

Szabályos e a kertes családi házak telkén ásót, vagy fúrt kutat létesíteni, a annak a vízét használni a lakásban?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen fúratják vagy ásatják a kutakat, s azt használják fürdésre s a WC öblítésére.Állítólag ez jóval olcsóbb megoldás mint a vezetékes drasztikusan drága s nem is jó vizet használnának. Főzésre fogyasztásra pedig ásvány vizet használnak. Nem tudom mennyire költség kímélő ez a megoldás, az biztos hogy a községekben a vezetékes víz drasztikusan drága minden évben emelkedik , s bizony megfizethetetlen az ára.Csak mennyire szabályos megoldás ez ?
2011. ápr. 15. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Kútfúráshoz -elvileg- engedély kell! Ha megvan, akkor házi vízművel (hidroforral) megoldható a ház vízellátása.
2011. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen. Mindössze a fúráshoz kellene engedélyt kérni.
2011. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
....IGEN!...és ha ez mind megtörtént fizetsz utána adót mivel a földben levő viz nem a Te tulajdonod/Lehet, hogy nem adó a neve, de fizetni kell utánna/ igy jobb ha titok-ban ásod vagy furod és nem a fél község segitségével...
2011. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem én ásatok vagy fúratok kutat, hanem nagyon sok Községben ezt végzik az ott élők, azért mert megfizethetetlen a vezetékes víz, főleg hogy a csatorna díja is az ívó víz árával azonos. Mivel én városi lakásban lakom nem tudom hogyan tudnák kutat létesíteni?
2011. ápr. 15. 15:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Használhatod a fúrt/ásott kút vizét, de a csatornára a csatornázási művek engedélye nélkül nem kötheted rá. Ha pedig van engedély, akkor csatorna használati díjat kell fizetni. Akkor pedig már majdnem ott vagy anyagilag, mert nem a víz díját fogod megfizetni, hanem a hidrofor elektromos költségét.
2011. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindezeken kívül még egy ÁNTSZ-engedélyt is be kell szerezni, az pedig nem egyszerű, és elég drága.
2011. ápr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!