Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy nagy cégnek dolgozom. Meg...

Egy nagy cégnek dolgozom. Megszűntették a munkakörömet. Jár az alábbi helyzetben munkanélküli segély?

Figyelt kérdés

Felajánlottak cégen belül egy másik munkát,aminek semmi köze nincs a szakmámhoz,jóval a képességeim alatt van,meg persze a megszokott fizetésem alatt is!

Megköszöntem,de nem vállalatam!

A papírokat pedig úgy kellett aláírnom,hogy én mondok fel a cégnél,máshogy nem voltak hajlandóak kiadni a papírjaimat!

Ez így persze k.rvára de nem etikus,de törvényes egyáltalán?

Ha én "mondok Fel" jár a munknélküli segély?

Köszi előre is!


2009. márc. 4. 11:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ha más oldalról világítjuk meg a kérdést!

Elmegyek egy éjszakai bárba takarítónőnek,teljesen legálisan,bejelentve!

Felfigyel rám a főnök és felajánlja,hogy táncoljak én is!

Hülye hasonlat lehet,de ez így működik tényleg?

Ha valaki nem akar "prosti" lenne,mert levei vannak,akkor így elbánhatnak vele?

2009. márc. 4. 11:10
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltató előtt, mivel nem fogadtad el a felajánlott másik munkát, a munkáltatói rendes felmondás lehetősége volt adott, amiben az munkaviszony megszüntetésének valóságosnak és okszerűnek kellett volna lennie, az ok a munkáltató működési körében bekövetkezett változás lett volna!!! Volna, mert te sajnos aláírtál a munkavállaló részéről történő rendes felmondást, azaz a rendelkezésre álló iratok szerint te vagy az, aki a munkaviszony megszüntetését az egyoldalú jognyilatkozatoddal kezdeményezted. Ezzel a munkáltatód szépen megszabadult a végkielégítés fizetése alól. Ebben az esetben felmondási időd is van, mely alapesetben 30 nap, max egy év. De az is lehet, hogy közös megegyezésről szóló papírt írattak alá veled, ekkor benne van többek között az utolsó munkában töltendő nap is, gondolom végkielégítésről ebben sincs egy szó sem, nem kell esetleg felmentési, illetve felmondási időt sem dolgoznod, így arra bérfizetési kötelezettsége sincs a munkáltatónak.
2009. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hasonlo munkakört kell, hogy ajánjanak. (de menj 1000%-ra és kérdezz meg egy munkaügyi jogászt!)

Ha te mondasz fel rendes felmondásal, akkor nem jár az álláskeresési járadék. Ha neked mondanak fel, akkor igen (kivétel a rendkivüli munk.felmondás indokolt esetben, pl. szándékosan kárt okoztál). Illetve közös megegyezéskor is jár.

2009. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy aláírd!


Járj be dolgozni rendesen, és ne egyezz bele se közös megegyezésbe, se abba, hogy te mondasz fel. Akkor nincs mit tenniük. Gondolom járna neked végkielégítés, azért csinálnák így.


Szerintem ha te mondasz fel, nem fogsz kapni munkanélküli segélyt, hacsak nem rendkívüli felmondással teszed.

2009. márc. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, de ha meg aláírtad, akkor miért kérded már? :(
2009. márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A cégnél dolgozik még a nővérem,a kislányom apja és az anyósom is!

Sokba kerülhetett volna nekik az én hisztim,azt mondták az ő érdekükben legyek okos és írjam alá!

Mocsok világ tudom!

Másnak kellett a munkám,már megígérték neki!

2009. márc. 4. 11:39
 7/11 A kérdező kommentje:

Annyira padlóra vágtak,hogy nem is gondolkodtam és megpróbáltam tényleg a legkevesebbet ártani azoknak,akik maradnak!

Eszembe se jutott,hogy nem fog járni így "segély"!

Ez volt az 1. állásom 4 év majdnem!

2009. márc. 4. 11:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Így igaz, ahogy mondod.

Kérni kellett volna egy közös megegyezést.

Így most már őket is könyebben rúgják ki majd: hiszen te már nem tudsz ott harcolni értük.

Erre figyelj majd oda...

2009. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igaza van mindenkinek,aki írta,hogy akkor kellett volna a végkielégítés,és nem akaródzott nekik,ezért is csinálták így!

Szóval már semmit se tehetek?

2009. márc. 4. 11:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok: szerintem ha bizonyítani tudod pl. tanúkkal, hogy az aláírás kényszer hatására történt, akkor jognyilatkozatod, azaz a felmondásod lehet semmis. De ez már a munkaügyi bíróságra tartozik.
2009. márc. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!