Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lefényképeztem egy üzlet...

Lefényképeztem egy üzlet kirakatát, amely a Polgármesteri hivatal épületének földszintjén található, a boltvezető rám szólhat, hogy ne fényképezzem?

Figyelt kérdés
A bolt szerintem bérelt terület (mert az épület a hivatalé) akkor lehet fényképezni? Ha nem bérlik és ha van tulajdonosa akkor nem szabad fotózni?Ha hátrább megyek 30-40 métert akkor már fényképezhetek az már közterületnek számit nem? Milyen jogszabályok vonatkoznak erre?
2009. márc. 6. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Várj, sok mindent keversz össze, én fotózok sokat és már többször átrágtam magam ezen a témán, mivel nekem is akadtak kellemetlenségeim hasonlókból.


Nincs egy konkrét jogszabály, hanem több együttesen szabályozza, de elég ha annyit mondok neked, hogy a elvileg még KÖZTERÜLETEN SEM (!!!) fotózhatsz le senkit és senkinek a semmijét az ő engedélye nélkül!!


Volt ilyenekből rengeteg jogi cirkusz, pereskedés, az egy dolog, hogy persze ahogy írod, kicsit arrébb mész és egy profibb géppel ugyanolyan jó képet csinálsz úgy, hogy senki nem veszi észre, de vigyázz, nehogy nyilvánosságra kerüljön, mert abból lehetnek gondjaid !!


Itt a közetrületet írtam, mert az egy végletes példa, na magánterületen pedig egyenesen tilos bármit fotózni, ha csak a tulajdonos nem járul hozzá.


Mindez alól kivétel a közéleti közszereplők tábora, de ők is csak annyiban kivételek, hogy a közszereplésük során készíthetsz felvételt róluk, magánügyekben már megint csak nem.


Én rengeteget veszekedtem már sok mindenkivel emiatt, aztán rájöttem, hogy oylan összevisszaság van ennnek a jogi szabályozásában, hogy legegyszerűbb, ha úgy fotózok, hogy garantáltan senki se lássa, ennyi, nyilvánosságra hozni pedig nem szabad.


Hát kb ennyi ... és azért lehetetlen erre konkrét jogszabályt mondani, mert úgy rendelkezik a Ptk is, hogy az illető személyes magánszférájába való beavatkozás nélkül lehet csak, akár magán, akár közterület. Na annak eldöntse viszont, hogy amit fotózol, az vajon mennyire magánszféra, az meg majd 5 éves pereskedés után bírósági döntés kérdése, tehát hidd el, nem éri meg. Persze vannak trükkök, nyilván ha fotózol te is tudod .... de ezt most hagyjuk ... :-)

2009. márc. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy tudom, hogy hivatalos épületek és egyéb magán tulajdonban lévő ingatlanok/ingóságok fotózása és videóra való felvétele nem engedélyezett...De szerintem Magyarországon ezt nem veszik olyan komolyan, főleg akkor ha nem csinálod feltünően. A lényeg az, hogy ne nagyon hozd ezeket nyilvánosságra...pl: lefényképezel egy autót, és ki akarod rakni netre-előtte homályosísd el a rendszertábláját.


-Tündérlány(17)-

2009. márc. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ajaj, dehogynem veszik komolyan! Engem már kergettek is meg hasonlóért, de leráztam az illetőt. Hidd el a magyar különösen egy olyan zárkózott nép, hogy ha csak simán az utcán csinálsz valakiről egy fotót, képes meglincselni. Ehhez képest más normális országban haverommal ottani lakosok nudistrandon még meg is kértek minket, hadd készítseenek rólunk egy képet háttérben a tengerrel, de úgy natúrban, mi meg végül is engedtük, és semmi különös nem volt benne, csak emlékbe akarták, és frankón megvallották, hogy tetszünk nekik, ennyi.


Na itt nálunk kicsit más a dolog, itt meglincselnek, ha nem tetszik valakinek, hogy fotózol. A magyar egy nagyon agresszív fajta sajnos.


Na most arra nem lehet alapozni, hogy nem veszik komolyan, mert tudod mi van, elég egyetlen idióta aki mégis, aztán máris cirkusz van.


Valóban az igaz, hogy nyilvánosságra semmiképpen se hozd azonosítható formában !! Ez már egy mondjuk úgy, második lépcső, egy mionősített, súlyosabb eset, ezért vannak fotókon kitakarva a rendszámok igen, ill. az arcok, kivéve ha az illető kifejezetten hozzá járult.


Oké, te tudod, de ha trám hallgatsz, vigyázol ezzel, nehogy gondjaid legyenek ...

(Meg tanuld meg gyorsan a fotós-trükköket, ha olyan helyzetbe kerülnél, hogy mégis gáz van és mégis kell a fotó is, akkor ugye legyen egy tartalák kártyád, tudj gyorsan, észrevételnül cserélni, meg hát sok gép eleve tudja azt, hogy rejtett kártyára vesz, amit ha hirtelen megnéz valaki, nem találja, de persze ez csak komolyabb gépeknél van. Addig marad a tudásod, a trükkök ... azaz észrevétlen kártyacsere, ill. meg kell tanulnod törlés után is visszaállítani a kártyára a fényképet, ha tényleg olyan fontos. Nyilvánosságra pedig nehogy hozz bármit is, mert abból tényleg probléma lesz !!!!)


De még könnyebb, ha megfogadod a tanácsot, hogy észrevétlenül fotózol ...

2009. márc. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!