Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám 3 éve halt meg, és...

Édesapám 3 éve halt meg, és hagyott egy flobert pisztolyt és egy ismeretlen riasztópisztolyt töltényekkel, mindegyik riasztó töltény. Engedély, papír nincs hozzá, rendőrségen nem merem megmutatni, mert félek, hogy megbüntetnek. Mit tehetek ez ügyben?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb dolog ha mégis csak elviszed őket.

Elmondod h nem használtad, Édesapádé volt de hátra hagyta őket biztos h megértik a rendőrségen.

a papírokat meg eltudják intézni sztem.

2009. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem igazad van. Szeretném, ha mások is írnának még, főleg egy ebben hivatalilag jártas személy. Egyszer kipróbáltam a flobertet, de csak levegőbe lőttem vele. Most vagyonőr lettem és félek hogy emiatt nem lehetek többé semmilyen ilyen szakmában, mert ugye csak a büntetlen lehet vagyonőr. Minden jót!
2009. márc. 9. 21:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb tudomásom szerint se a flobert se a riasztópisztoly sem engedélyköteles. A riasztó bejelentésköteles. De ha beviszed, neked semmi bajod nem lehet belőle, még el se veszik, max. utólag kérsz engedélyt, teszel fegyvervizsgát. (De szerintem ezekhez nem kell.)
2009. márc. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor anyukad vigye be a rendorsegre, hogy a ferjee volt, szeretne leadni, vagy engedelyt kerni, vagy ...szoval erted.

Anyukadrol ugyis gondoljak, hogy nincs szuksege semmilyen fegyverre, nem:))) Kuldesd be vele inkabb!

2009. márc. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Dobd be a Dunába.
2009. márc. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem van engedélyem rá, megnézem és ha jó, megveszem. Írj emailt.
2009. márc. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, A riasztóra nem kell engedély.
2009. márc. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Azt tudom, hogy 2004 óta a flobert engedélyköteles, tartásához is meg a megszerzéséhez is engedély kell. Ha valakinek odaadom, eladom akkor visszaélés lőfegyverrel miatt büntetnek meg. De ha csak itthon tartom, akkor nem hiszem, hogy olyan súlyos büntetésre számíthatok. Valamikor be kell vinnem, szeretnék venni egy gázpisztolyt, mert ez a közbiztonság katasztrófa. Amióta a rendőrségen új állományok vannak, egyre nehezebben védnek meg minket. További szép napot!
2009. márc. 10. 09:30
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A jogiforum.hu-n tedd fel a kérdést a jogászoknak, ne kockáztass.
2009. márc. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Végülis hogy alakult?
2019. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!