Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Új oktatási törvény és a...

Új oktatási törvény és a főiskolai félévek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömtől hallottam pár infót, most hirtelen nem tudom pontosan visszaadni amit mondott, de mintha ez lett volna a lényege: aki nem végez időben a főiskolával, annak ki kell fizetnie a halasztott féléveket.

Én államira jártam, megvan az abszolutóriumom ( rendesen végeztem, nem kellett halasztanom sima tárgyakkal), DE a diplomamunkámat nem fogadták el, így munka és egyebek miatt nem fél évvel, hanem egy kerek évvel később adom le újra, és ha minden oké, akkor 2012 február elejére végzek.

Most nekem is fizetnem kéne 2 "kimaradt" félévet vagy mi lesz itt?

Kérem ,aki tud valami infót segítsen , előre is köszi!


2011. máj. 24. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Állítólag az lesz a törvényben, hogy aki nem szerez időben diplomát, vagy a megszerzett diplomájával külföldre megy annak ki kell fizetni a képzés teljes költségét. Ha nem fejezed be az egyetemet időben akkor annyit kell fizetni, amennyi államilag támogatott félévet igénybe vettél. Amúgy én támogatom ezt, mert nagyon sokan tanulás helyett bulizni járnak és költik a szülők pénzét és egy 6-7 féléves képzést 10-12 félév alatt végeznek el.
2011. máj. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rendben, értem. De akkor ez a már fősulisokra is vonatkozik, vagy azokra akik elkezdik 2012-ben, vagy amikor életbe lép a törvény?

Illetve az én esetem is a fizetős kategória lesz?

2011. máj. 25. 08:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Azokra fog vonatkozni, akikre a törvény kimondja. lehet 2012 vagy 2013
2011. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

A te eseted kivétel, de amúgy én is támogatnám, mert én is csak azt tapasztaltam szinte, hogy minden nap buliznak, vizsgákra csesznek bejárni, stb....40 fősnek indult a mi csoportunk, abból fél év alatt kihullott 12. A maradékből SENKI nem végezte el a kitűzött idő alatt a képzést. Voltunk 4-en akik csak fél évet csúsztunk, mi végeztünk leghamarabb. A többiek mind MINIMUM 1 évet csúsznak, de van aki 2-3-at.

És az a különbség, hogy én fizetősön voltam, tehát igyekeztem elvégezni, nem volt kedvem passzióból további féléveket fizetni.

Viszont sok diák, aki államin van, én azt látom, hogy pont azért mert ingyenes, sz.rik rá az egészre.

Én szegény gyerek voltam, nem tehettem meg hogy azért mert bulizhatnékom van, a családom zsebéből húzzak ki százezreket. Egy államis diáknak ez nem nagyon probléma.

És ez valahol azért igazságtalan.


Amúgy szerintem ha megvan az abszolutóriumod, csak a szakdogád nincs meg, akkor nem kell teljes tandíjat fizetned semmiképp sem (nekem sem kellett), csak egy bizonyos alapdíjat + 1 tantárgy árát kreditek szerint (1 tárgyat meg kell hagynod, különben a hallgatói jogviszonyod megszűnik)

2011. máj. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

és attól nektek jobb lesz, ha másoknak rosszabb?

frankó mentalitás.

2011. jún. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!