Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy es mikor lehetne elkoltoz...

Hogy es mikor lehetne elkoltozni alberletbe?

Figyelt kérdés
en 16 vagyok a baratom 17 ma toltotte be a 17et...mikor koltozhetnenk kozos alberletbe?ha o 18lesz(en akkor 16)es en ossze szeretnek vele koltozni alberletbe akkor az en szuleimnek meg van bele szolasuk?Szal tudnanak olyat csinalni hogy ha en elmegyek ok utannam jonnek pl:a rendorokkel es haza visznek?
2009. márc. 15. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ilyen fiatalon nem javasolnám, teljesen kiszolgáltatod magad neki. Kivéve, ha otthon vernek, megaláznak stb.
2009. márc. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szerintem 18 éves korodig beleszólhatnak, mivel míg be nem töltöd, addig ők a gyámjaid, tehát ők tartoznak érted felelősséggel, meg lényegében ők tartanak el úgymond...de ha beleegyeznek, akkor semmi akadálya szerintem.
2009. márc. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszadó vagyok. Egyébként arra gondoltatok, hogy miből élnétek meg? Mert ugye szép dolog a közös albérlet meg a közös élet, de te 17 évesen abbahagynád a tanulást, és dolgoznál? A párod pedig 18 évesen? Ne haragudj, de szerintem nagyon elsietitek. Hidd el nekem, hogy bőven van még erre időtök.
2009. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, hazavitethetnek. 18 éves korodig megtilthatják, hogy elköltözz. De szerintem is fölösleges elsietni. Akkor költözzetek külön, ha már mindketten dolgoztok. Addig várjatok vele.
2009. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól mondják a többiek,hogy 18 éves korodig a gyámod tartozik érted felelősséggel vagyis a szüleid.Ha elszöksz akkor nyugodtan kereshetnek a rendőrökkel...Meg amúgy sem könnyű az albérleti élet.Eleve avval kellene kezdened,hogy 2 havi valahol 3 havi kauciót kérnek előre...Mondjuk egy 50.000 forint+rezsi albérletnél először 100 vagy 150.000 kell kifizetni..(amikor én mentem albérletbe nekem 3 havit kellett)Utána minden hónapban fizetned kell az albérleti díjat és a rezsit...nem kevés pénz,még akkor sem ha mind ketten dolgoznátok!Az iskolát nem szabad abba hagynod,mert minden szerelem úgy tűnik,hogy örökké tart...de a reménytelenség,a stressz,az idegesség,hogy nincs pénz nagyon hamar felemészti a szerelmet!!Szerintem is ahogy többen is tanácsolták várjatok...hisz előtettek az élet:)
2009. márc. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hat mi nem akarjuk abbahagyni a sulit.attol amiert osszekoltozunk jarhatunk suliba.egy suliba jarunk maskulonben.es ne higgyetek hogy mi olyanok vagyunk mint a tobbi mi nagyon jol banunk a penzel en sok penzt kapok azert mert jo tanulo vagyok es o is kap:Pes addigra ossze gyujtogetunk mi;)es mar lassan 10honapja hogy egyutt vagyunk es akkor varunk 2evet az osszekoltozesig nem szamit kibirjuk:(azert szeretnenk osszekoltozni mert az en anyukam tilt egy kicsit tolle mert nem mondtam meg neki hogy mar elveszitettem a szuzessegemet a parommal pedig azert nem mondtam meg anyunak mert feltem a reakciojatol es most megharagudott rank eleg csunyan:((es nem csak ezert fontolgatjuk "mar" hogy ossze koltozunk:Pmaskulonben ugy tervezzuk hogy megcsinaljuk most a sulit egyetemre nem szeretnek menni mert mar hanyok a tanulastol aztan a suli utan ulunk meg itthon a vizsgakat letesszuk es kimegyunk kulfoldre ott dolgozunk kint leszunk nem tudom, hogy mennyi ideig de bisztos eleg sokaig es mikor eleg penzunk lesz haza jovunk:Pes itt kialakitunk magunknak egy jo kis eletet es egy csaladot es meg1Xleirom hogy nem akarjuk abbahagyni a sulit
2009. márc. 18. 05:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!