Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minden esetben be kell adni...

Minden esetben be kell adni az évi adóbevallást?

Figyelt kérdés
Több mint 1 éve külföldön élünk,dolgozunk,és az adott országnak fizetünk a munka után adót.Magyarországon nincs semmiféle jövedelmünk,nem kapunk semmi anyagi támogatást(itt gondolok a családi pótlékra),sőt a TB-t is külföldön fizetjük.Ilyen esetben kell-e 0 forintra írnunk adóbevallást?Mert akiket eddig megkérdeztünk,mind azt mondta,hogy nem kell....
2009. márc. 16. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan papirforma szerint Magyarországon éltek, csak külföldön tartozkodtok? Mert itt van egyik haverom, megbizott, hogy töltsem ki az adobevalását, ö dolgozott Németországban, és azt is fel kelett tüntetnem az adobevallásban. Küldtek Magyarorszáon adobevallási csomagot nektek?

kell csinálnotok adobevallást.

Határideje: Május 15

2009. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Magyar állampolgárok vagyunk de mint írtam külföldön élünk...

Nem kaptunk adóbevallási csomagot,de ez nem jelent semmit mert régebben is interneten keresztül lett megcsinálva az adóbevallás...Mi több mint 1 éve (lassan 2 éve) hogy nem rendelkezünk semmiféle jövedelemmel..vagyis Magyarországon nincs bejelentett munkaviszonyunk,nincs TB...és nem vonnak le nyugdíjat sem...Ezeket mind külföldön fizetjük...ezek után is kell beadnunk adóbevallást?

2009. márc. 16. 14:33
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Legjobb tudomásom szerint kell. Ha 0-ás, akkor is.


Nekem bele kell írnom, hogy eladtam a garázsomat, ami 20 éve az enyém volt, szóval adózni nem kell utána, de mégis bele kell írni.

2009. márc. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi az infót,de időközben felhívtam az apeh-ot és megkérdeztem...Ha külföldön fizetsz adót akkor nem kell jelezni otthon vagyis nem kell beadni adóbevallást...csak akkor kell ha otthon is van jövedelmed
2009. márc. 16. 16:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Az azért jó ilyen és hasonló esetekben, hogy ha tartósan külföldön élsz, akkor ezt bejelented Mo-n. Én is külföldön élek már 3 éve. Otthon Mo-n a polgármesteri hivatalban ki kellett töltenem egy nyomtatványt, amit ők beküldtek a BM adatnyilvántartó hivatalhoz és az volt rajta, hogy magyar állampolgárként külföldön élek. Leirtam a külföldi cimemet és a magyart is. Kaptam egy új lakcimigazoló kártyát, amin az van, hogy állandó lakcim külföldi cim és a magyarországi tartózkodási helyre a magyar cimet irtak. Továbbá leadtam a személyi igazolványomat az okmányirodában és ebből tudta az APEH, TB és a többi ilyen hivatal, hogy én most már külföldön élek és ne "zaklassanak" pl. adóbevallással.

Szóval én megcsinálnám ezt a helyedben, ha legközelebb hazamész. Ingyenes és utánna nem lesz ilyesmikkel gondod.

2009. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

15.50-esnek!

Nem kell beleirni a bevallásba a 20 éve tulajdonodban lévő garázst, mivel nem számít jövedelemnek. SZJA kitöltési útmutató 32-33 oldal. Kérdezőnek: Ha külföldön én, devizakülföldinek számít, nem kell bevallás, ahogy az APEH is mondta. És ők már csak tudják! :)))))

2009. márc. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...
2009. márc. 17. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!