Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha a munkáltatóm...

Mit tehetek ha a munkáltatóm gyes alatt nem akar visszavenni?

Figyelt kérdés
Októberben lesz 2 éves a kislányom és szeretnék visszamenni dolgozni gyes alatt. Ma kérdeztem a főnököt, hogy vissza mehetek-e októbertől, azt mondta, hogy nem valószínű. Erre én mondtam neki, hogy én úgy tudom, hogy a gyed után, gyes alatt köteles alkalmazni 30 napig, erre is az mondta, hogy akkor sem valószínű hogy visszavesz. (Ez egy kínai ruházati üzlet) Ha beperelem mit követelhetek rajta? Kérhetek 1 havi bért, plussz a két év alatt halmozódott szabadság pénzt? Illetve kérhetek ezen felül végkielégítést is? 4 éve folyamatos nála a munkaviszonyom. A felmondáson mi legyen a közös megegyezés helyett? Előre is köszi mindenkinek, aki tud segíteni!
2009. márc. 16. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyes mellett visszaakarsz menni dolgozni akkor is vissza kell, hogy vegyen a munkáltató, ha eddig úgy számolt veled, hogy 3 évig leszel távol. Ilyenkor először a távollét alatt összegyűlt szabikat kell kiadni. (ez más munkaviszony) Utána munkát kell, hogy adjon, ha nem tud vagy akar az nem a TE hibád, tehát a munkáltatónak állásidőre járó bért kell fizetni. A gyerek 3 éves koráig védett vagy, a munkáltató rendes felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyodat. A közös megegyezésbe ne menj bele, a munkáltató nem mondhat fel, Te pedig ne mondj fel. Gyes mellett nem muszáj annál a munkáltatónál dolgozni ahonnan gyesre mentél. Elmehetsz máshova is dolgozni és ennek a munkaviszonynak a sorsáról ráérsz majd a gyerek 3 éves kora után dönteni.
2009. márc. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ha az ezen a munkahelyen nem mondok fel a gyerek 3 éves koráig,de találok másik állást, ott milyen szerződéssel dolgozhatok? És a jelenlegi munkáltatóm, ha nem mondhat fel a gyerek 3 éves koráig,de vissza sem vesz, akkor a 3 évre járó juttatásokkal tartozik, ugye?
2009. márc. 17. 09:42
 3/3 anonim válasza:

Én határozott idejű szerződéssel vállaltam állást. Ez olyan, mintha másodállást vállalnál, de mivel gyest kapsz, ezért táppénzre nem vagy jogosult. Az eredeti munkáltatónak is tudni kell róla, mert ki kell adja a kiskönyvet, de a beleegyezése nem szükséges. Engem tovább is ott tartottak volna, de jött a tesó.

Max másfél évre járó szabadság jár az otthon töltött időre.

2009. júl. 9. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!