Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a nagymama meghal ki lesz...

Ha a nagymama meghal ki lesz az örökös? Két fiú gyermeke van. De az egyik meghalt több mint tiz éve. Neki egy gyermeke született, aki fiú. A másik fia él,neki szintén egy gyereke született aki leány.

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 11:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk nem ir végrendeletett?És ha ir akkor mi lesz?
2009. márc. 17. 11:37
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ne vedd biztosra,hogy jogilag így van,de nálunk igazságosan így osztódott az öröklés.

A meghalt testvér után a gyereke kapta a nagyszülők után a részt az örökösödésből.

2009. márc. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi,Akkor ezek szerint igazez amit irtál!Én nekem is emlitette valaki csak furcsáltam az egészet!Akkor nem csak aki él az a fia kapná meg az egész lakást?Hanem a másik felét aki meghalt gyerekének a gyereke!
2009. márc. 17. 11:44
 4/8 anonim válasza:
44%
Úgy van ahogy gondolod. A még élő fia, és a meghalt gyerekének a gyereke/i az örökösök. Feltéve ha már a nagypapa sem él. Mert ha igen, és nincs végrendelet akkor a vagyon fele a nagypapáé a másik felét osztják a gyerekeknek /unokáknak.
2009. márc. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ír végrendeletet, a köteles rész (ami az örökrész fele) akkor is jár az elhalt gyerekének vagy az élő gyereknek. Attól függ kire hagyná a végrendelettel.
2009. márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
A páromnak nemrég halt meg a nagymamája.Mivel a nagymama gyerekei már nem élnek,így az örökség az unokákra szállt.A nagyinak 2 gyereke volt,mind két gyereknél 2 unoka.Az örökséget 4 felé osztották....de ha élt volna valamelyik gyereke akkor ők örökölték volna...
2009. márc. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg toluk pontosan jogiforum.hu jogaszok valaszolnak neked.
2009. márc. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én egy jogiforum.hu-s jogász vagyok


fenti hozzászólók helyesen írták


ha nagymama meghal, örökös a fia és a fiú unokája

fele fele arányban

ha élnek másik fia: akkor a két fia örökölne csak

így hogy meghalt egyik fiú, ő kiesett az öröklésből

helyére lép be az ő fia - az örökhagyó unokája

2009. márc. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!