Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házilag készített e-bike...

Házilag készített e-bike forgalomba helyezése hivatalosan?

Figyelt kérdés
Milyen lehetőségek vannak pl. egy 1000W agymotorral szerelt házi gyártású e-biciklit forgalomba állítani? Minek számít? Műszaki vizsgára kell vinni, vagy mi?
2011. jún. 1. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint egy segédmotoros kerékpár, azaz robogó. Aszerint lehetne forgalomba helyezni, és nyilván A jogsi kellene hozzá.

De én nem vesződnék vele, nem gyártanék magamnak problémákat feleslegesen. Talán tévedsz, és 250W-os az, rá is van írva. Ha nincs, akkor írd rá te. :)

2011. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam rá, de kicsit feltűnő lenne hogy 50-el megyek vele és 250W csak:D Vagy úgy kell tenni midnig, mintha hajtanám közbe izomból.
2011. jún. 1. 12:56
 3/5 anonim ***** válasza:

de vissza is kérdezek, mert engem is érdekel a téma: milyen fajta ez az 1000W-os motor, és hol lehet kapni? Első vagy hátsó kerékbe kerül? Az akksi milyen, mekkora kapacitású?

köszi

2011. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
illetve nem teljesen jól mondtam, segédmotoros kerékpárnak számít, amely 50ccm-nél és 4kW-nál kisebb, de egy robogó ennél nagyobb is lehet, nem ugyanaz a kettő.
2011. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem teljesítmény alapján még robi. Ha be lenne állítva max 45km/h végsebességre, akkor a B jogsimmal lehetne vezetni.


Nincs semmilyen e-bikeom, a kérdés elméleti jellegű. Ez arra vonatkozik, ha építenék egyet.

Amúgy google beírod: e-bike conversion kit 1000w

2011. jún. 1. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!