Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális, hogy a tv csatornák...

Legális, hogy a tv csatornák erősen megvágva adják le a filmeket?

Figyelt kérdés
A legjobb jeleneteket kivágják, cenzúrázzák a filmeket. Sokszor már az esemény sem követhető. Ha már egyszer jó filmekkel reklámozzák magukat, adják is le őket, vagy írják ki, hogy csak a felét adják le, nem?
2009. márc. 18. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel már foglalkozott az ORTT de szerintük nem tudnak tenni semmit, mert médiatörvényt ezzel nem sértette meg a csatorna.

Szerintem rendkívül idegesítő dolog, hogy mások alkotásába belekontárkodnak.

2009. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont, hogy a médiatörvény kötelezi a tévécsatornát a cenzúra alkalmazására, mert egyéb esetben nem vetíthetné le a filmet...

Tehát nemhogy "legális" kivágni, hanem "illegális" lenne vágatlanul leadni - hazánkban.

2009. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szórakozásból vagdosnak, hiszen ez még plusz kiadást is jelent. A jelenlegi médiatörvénynek nevezett szutyok ugyanis olyan elemeket tartalmaz ami alapján egy átlagos akciófilm is csak este 11 után mehetne adásba 18-as karikával, de akkor is a "túl erőszakos" jeleneteket ki kellene cenzúrázni, mert ezek nem adhatóak semmilyen időszakban. Beszélj az ORTT-vel, illetve a képviselőkkel, hogy csináljanak már végre egay normális médiatörvényt (ami miatt egyébként már az EU is b*szogat minket kb 4 éve), és enyhítsenek az akciójelenetek besorolásán. Akkor majd nem lesz vágás.
2009. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


a helyzet azóta sem változott...

2009. márc. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
Le kell tölteni a filmet és úgy megnézni. (Nincs reklám, nincs vágás, stb.)
2009. márc. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt már én is megfigyeltem.

Viszont, ilyen van külföldön is. Pontosabban New Yorkban. Itt élek és a nagyon erőszakos, durva akció filmekben nem mutatják a véres, durva jeleneteket néhány csatornán. Ilyenkor reklámot nyomnak be a helyére. Eléggé idegesitő igy nézni egy filmet.

De azt is észrevettem, hogy ha magyarul van szinkronizálva egy film, akkor sem minden van meg pontosan. Egy-egy mondat vagy jelenet lemarad. Talán, mert a szinkront igy tudták megcsinálni.

A megoldás az lehet, hogy eredeti nyelven kell nézni a filmeket és le kell tölteni vagy kikölcsönözni és nem a tv-ben nézni. Igy nem kell a rengeteg reklámot is végignézni.

2009. márc. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!