Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki lopni akart többedma...

Ha valaki lopni akart többedmagával de nem sikerült, mert elkapták, fiatalkoru, létezik olyan hogy 200 ezret le kell fizetni a rendörségen és ejtik a vádat?

Figyelt kérdés
2009. márc. 19. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem vagyok jogász, de én ezt hivatalosan nem tudom elképzelni. Kérdés az, hogy mekkora volt az összeg, amit el akartatok lopni, ha nem túl nagy, legjobb tudomásom szerinte csak egy jegyzőkönyv felvétel lesz, és kész.
2009. márc. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem te az óvadékra gondolsz!és az nem azt jelenti, hogy ejtik a vádat!ha még nem voltál büntetve kapsz maximum egy felfüggesztettet..enyje-bejnyére ne számolj.szerintem felfüggesztett!
2009. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Ezzel váltja meg az illető azt, hogy levágják a kezét és feldugják a saját seggébe, ami egyébként bűnmegelőző hatású lenne.
2009. márc. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Egyes rendőrségi szerv akár ötvenezerért is ejti a vádat... De ha a lopott áru egy részéből részesedik, akkor fizetni sem kell...

Persze NEM MINDEN rendőrt lehet megvenni. De van akit igen.


Az óvadék esetén pedig a szabadlábon védekezés lehetőségét kapja meg az illető, a vád ugyanúgy fennáll, csak "hazaengedik". Az óvadék mértéke akkora, amely "biztosítja a rendőrséget szökési kísérlet esetén", azaz fedezi a felderítés költségeit. Nem mindenki védekezhet szabadlábon óvadék ellenében. Ez lehetőség, nem "kötelesség."

2009. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

először is fontos lenne tudni

milyen értékű dolgot kívánt ellopni az elkövető

ha 20.000 Ft-ig terjed az érték

akkor szó sincs vádról, ügyészről

mert az nem bűncselekmény,

hanem szabálysértés 1-20.000 Ft-ig

20.001 Ft-tól bűncselekmény


a rendőrség nem emel és nem ejt semmiféle vádat

a rendőrség elfogja az elkövetőt, kihallgatja, nyomoz, jegyzőkönyvet vesz fel


majd továbbítja vádemelési JAVASLATTAL az ügyet

az ügyészségre

bűncselekmény esetén


fiatalkorú esetén (14 és 18 év között)

nagyon gyakori a vádemelés elhalasztása

ekkor pártfogó felügyelőt rendelnek ki

elkövető mellé egy-két évre

hetente be kell számolni arról, mivel is foglalkozik


200 ezret tuti, hogy nem kell sehova sem fizetni


pénzbüntetést csak bíróság szabhat ki

büntető biróság büncselekmény esetén


konkrétabb kérdést!

2009. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A biztonsági ör aki elkapta a gyerekeket, szülöknek mondta ha fizetnek 200 ezret nem jelentik fel. ebben egy rendör is benne van. megzsarolták a szülöt. mit lehet tenni? Fizessen?
2009. márc. 20. 06:44
 7/11 anonim ***** válasza:

semmikép ne fizessen


ugyanis az sem baj ha feljelentik


legfeljebb kap egy figyelmeztetést

és 20-40 ezer ft büntetést


fontos: ez nem látszik meg erkölcsi bizonyítványon sem


ha 20.000-et nem haladja lopás tárgya

2009. márc. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
engem is kaptak rajta lopáson. mivel nem a gyár kapuban hanem még benn a gyárban buktunk le ,ezért a bíró csak kísérletnek vette a dolgot. 200ezer lett volna a kár. a büntetés fejenként 120ezer Ft. semmi más.
2009. márc. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hát én ezért is tettem fel a kérdést, mivel az anya tölem azaz a fiamtol kér kölcsönt. mostmár az a verzio a biztonsági örnek kell ezt lefizetni, mert akkor nem tesz feljelentést. megjegyzem. nem vitték el a gyerekek a számito gépet. de kérdem. ijen van? egy honap elteltével ha nem fizet akkor feljelentheti? nem tudom mit higgyek. fiam külföldön dolgozik. de mondtam neki rendben adjon kölcsönt ha haza jön, de csak ugy ha bemegy a rendörségre vele és ott számla ellenében fizeti be ezt az összeget. mert ijen nincs hogy a biztonsági ör elkap, fizess barátom. vagy annyi. vagy ez igy müködik?
2009. márc. 27. 07:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, téged át akarnak verni. Sosem látod viszont azt a 200 ezret, ha odaadod.
2009. márc. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!