Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit vihetnek el a lakásból...

Mit vihetnek el a lakásból behajtás esetén, és hogy lehet védekezni ellene?

Figyelt kérdés

Hali!


Következő a problémám:

Az van,hogy van a T-Mobile -nak egy tartozásom ami 113.000 Ft,ezt átadták az EOS-KSI behajtó cégnek.. Én jelenleg munkanélküli vagyok,igaz beszéltem velük telefonon,és abban állapodtunk meg,hogy részletekbe fizetem a pénzt,első részletet jövőhét péntekig kellene befizetni,de mivel munkanélküli vagyok,és sajnos nincs még meg az 1 éves munkaviszonyom így nem kapok semmiféle segélyt sajnos,így nem igazán tudom kifizetni az első részletet.Természetesen 2 választásom volt,vagy az hogy Április 10-ig tudnak várni és akkor egybe kell kifizetnem,vagy jövőhétig és részletekbe,nos én ezt választottam,viszont mint írtam nem igazán tudom kifizetni,és azt mondták hogy ha netán nem tudom kifizetni akkor lezárják az ügyet,magyarán bíróságra adják,és behajtásra..


Első kérdésem:


Mit vihetnek el a lakásból behajtás esetén?

(Én olyat hallottam,hogy ami az életcélhoz kell,tehát mosógép,villanytűzhely a főzéshez ezeket talán nem vihetik el,nemtom mennyire igaz..)


Második kérdésem:


Ha nem csak a saját dolgaim vannak a lakásban,például édesapám adta ide az ő tv-jét,mert az enyém elromlott,azt is elvihetik-e?


(Mert én úgy tudom,hogy ha van a lakásban olyan tárgy,vagy bármi ami nem az enyém azt nem vihetik el,viszont íratni kell egy papírt amit aláír ő is meg én is,hogy ez meg ez meg ez a tv,hűtőgép,stb édesapám tulajdonában áll,csak használatra kölcsön van adva.. és ez esetben elvileg nem vihetik el,ha van róla papír.)


Harmadik kérdésem pedig:


Mennyi idő alatt,és hogy zajlik a behajtás?


(Tehát úgy értem kijönnek gondolom ajtót nem törik be meg ilyenek,egyik ismerősömnek is volt behajtása,ők írtak egy papírt,abból persze 2 példány volt egyik nála másik a testvérénél,és ő megmutatta az ő példányát a behajtóknak és el is mentek utánna...)


Viszont ilyen esetben azt hiszem hogy a fizetés 33% -át lefoghajták,ezzel tisztában vagyok..


Köszönöm előre is a választ,és kérem csak olyanok írjanak akik tisztában vannak a dolgokkal..


2009. márc. 20. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A behajtóknak 2 formája van. Vannak, akik a megállapodás szerint cselekednek, és vannak akik nem(ők azok, akik akik az ajtót is betörik,ha kell). Az egyik ismerősöm ilyen helyen dolgozott, csak annyit tudok segíteni, amennyit tőle hallottam. Ők mentek, és vittek, amit találtak. TV, telefon, készpénz....ha ellenálltak, ütöttek. Ezt, nemtudom, hogy a hűtőt ilyesmit vihetik-e, bár szerintem, ha ez a cég behajtói, akkor, ami a megélhetéshez minimum, azt nem hiszem. Az, hogy nem a tied, hanem csak kölcsönkapott, kétlem, hogy érdekelné őket, ennyi erővel, mindentről írhatnál papírt, hogy az apukádé. Szerintem kimennek, és írtok egy papírt, hogy te adsz valamit ami kb 113000 ft, és ha kifizeted a pénzt, visszakapod.

Remélem segítettem valamennyit.

2009. márc. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Aham értelek persze,viszont ha betörni nem törhetik az ajtót gondolom én,mert az meg magánlaksértés,és betörés is akár.. rendőrség törheti csak fel az ajtót én ezt így tudom.

De amúgy cégnek van kiadva EOS-KSI -nek.Ha betörik az ajtót akkor meg feljelenthetem őket,nem voltam itthon,és betörésnek számít.

2009. márc. 20. 09:47
 3/11 A kérdező kommentje:
Jah és arról kapok tájékoztatást hogy mikor jönnek ki? Milyen időpontban?
2009. márc. 20. 09:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, én a maszekokra gondoltam,h betörik az ajtót, cégen keresztül nem. Értesítést gőzöm nincs, hogy fogsz-e kapni, de nem hiszem. Gondolj bele, lehet azt hiszik, hogy akkor addig elcuccuolod az értékeidet.
2009. márc. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kapsz értesítést ! Én a helyedben vagy kölcsönkérnék valakitől , vagy próbálnék velük beszélni , hogy egy picit még legyenek türelmesek , te mindenképpen ki szretnéd fizetni a tartozásodat , csak most azonnal nem tudod . Ha ezt leírod és feladod ajánlottan akkor húzódik az ügyed , szerintem .
2009. márc. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy a követelés végrehajtható legyen, bírósági végzés kell. 200000Ft alatti tartozásnál nem lehet rögtön perbe fogni az adóst, hanem fizetési meghagyást kell kiadatni a részére. Ez 14 napos határidejű, ha ez alatt az adós nem fizet, és nem él ellentmondással, akkor az jogerőre emelkedik, és végrehajtható lesz ugyanúgy, mint ha egy perben mondanák ki. Tehát innentől lehet végrehajtóhoz fordulni. A lakást feltörő verőlegények nem hivatalos végrehajtókra jellemzőek. De amúgy ha már idáig eljut a dolog, akkor nem igazán tehetsz semmit. Ha nem engeded be hív egy rendőrt, és onnantól már nincs reklamáció. Azonban az ilyen végrehajtást mindig először inkasszóval próbálják elintézni, azaz a számlaszámodra terhelik az összeget. Ha nincs rajta elég pénz, akkor is marad a terhelés, és ha érkezik rá pénz, azt automatikusan utalják a jogosultnak. Éppen ezért érdemes peren kívül megegyezni a céggel. Próbálj meg további halasztást kérni, a jelenlegi helyzetben talán még néhány hónapot engednek, utána viszont mindenképpen legalább az első részletet fizesd be. Ha látják, hogy van fizetési hajlandóságod, akkor ők is másképp állnak majd a dolgokhoz.
2009. márc. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Aham értelek.. Köszönöm szépen a válaszotokat.

Magyarul akkor mindenféle képpen azt a 18900 forintot mert ennyit kértek próbáljam meg összekaparni,és akkor talán nem lesz gond?

2009. márc. 20. 12:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Pontosan. A legtöbb ilyen "behajtó" cégnél ha látják, hogy az ügyfél hajlandó fizetni, akkor szívesebben tesznek engedményeket. Ehhez viszont mindenképpn kell, hogy együttműkődj velük.
2009. márc. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
biztos hogy SEMMIT nem fizetnék! Van a neveden valami? ha nincs, akkor le kell xarni őket. ha meg kijönnek végrehajtani, arról ugyis kapsz értesítőt. Na előtte MINDENT el kell onnan vinni. Csak a kopasz 4 falat szabad otthagyni. Na azon hajtson végre valamit. Egyébként pedig: nem sok közöm van hozzá, de ha tudod hogy munkanélküli vagy, és nincs pénzed semmire, akkor minek csinálsz 100.000 ft-os telszámlát?
2010. aug. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Oké köszi.

Ez 2 éve volt nagyjából, akkor még mikor előfizus telót vettem, volt melóm fizettem is rendesen, aztán lettem munkanélküli:S

Nem akarom évekig húzni mert csak több és több lesz sajnos, nem akarok milliós nagyságrendű tartozást, mert 1x behajtják úgyis sztem.

2010. aug. 16. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!