Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lehet jelenteni a munkálta...

Hol lehet jelenteni a munkáltatót?

Figyelt kérdés

Hol tudnám bejelenteni, hogy a munkáltatóm kötelez minden hétvégén is a munkára, különben kirúgás lesz a vége? (vagyis nem kapunk szabadnapot)

Egy ismerősöm szerint felesleges bejelenteni, mert állítólag bevezetik a heti 44 óra munkát, és emiatt nem foglalkoznak az üggyel.

Lehet név nélkül jelenteni?


2011. jún. 15. 16:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Szakszervezet, érdekképviseleti szerv, munkaügyi bíróság.
2011. jún. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Hogy a p.csába akarsz egy ilyen dolgot NÉV NÉLKÜL feljelenteni? Azt kimegy a munkaügyi felügyelet, a papírok valószínűleg "rendben lesznek", így felteszi a felügyelő a kérdést, maguk dolgoztak hétvégén, szabadnap nélkül? Ti pedig birkamódra válaszoltok: Jajj kedves felügyelő úr, hogy gondolhat ilyen a mi jóságos munkáltatónkról? Itt minden szabályos, mert SENKI NEM BESZÉL...
2011. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
heti 40 órás munkahétnél kötelezhet havi 2*8 óra túlmunkára....
2011. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nekünk a hónap összes hétvégéjét bent kell tölteni.

Köszönöm a válaszokat. Ha nem lehet név nélkül jelenteni, akkor azt a melóban közzé teszik, hogy ki jelentette őket?

2011. jún. 15. 17:34
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell név nélkül, mert a hatóságok nem mondhatják el, hogy ki jelentette fel a céget.
2011. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
És 7köznap sincs szabadnapotok??? :o
2011. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hétköznap sincs szabadnap. Ha valaki azt mondja, hogy nem megyek be hétvégén, akkor azt behívatják a nagyfőnökhöz és kap egy fejmosást, hogy ilyen dolgozókra nincs szükség stb.

Szóval bejelentem, aztán kijönnek ellenőrizni vagy mi a menete? Köszi a választ.

2011. jún. 15. 18:16
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Ahhoz képest hogy az én gyáramban elő nem fordulnak ehhez hasonló esetek sem, mert tiszteletbe tartom minden téren a dolgozóimat, ez elég kirívó. Persze, fel kellene jelenteni, amennyiben jogtalanul túlóráztat, csak valószínűleg ki fog rúgni. Ez sajnos bevett példa a vezetők többségénél. És még én vagyok rossz ember....................
2011. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De ha nem mondják el, hogy ki a bejelentő személy, akkor a sok dolgozó közül, nem fogja tudni, hogy én voltam. Vagy mégis megtudhatja, hogy ki jelentette? Sosem volt még ilyesmivel dolgom, tehát nem tudom, hogyan zajlik az ilyesmi.
2011. jún. 15. 18:40
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha például a rendőrök nyomoznak nálad, mert feljelentett valaki, ők sem fogják megmondani, hogy azért jöttünk, mert a Kiss Pista feljelentett téged....

Szépen elsétálsz a szakszervezethez, az érdekképviselethez vagy munkaügyi bírósághoz, vagy írsz nekik ajánlott levelet ők pedig, ha minden igaz, kivizsgálják az ügyet.A munkáltató nem fogja megtudni, ki jelentette.Mellesleg elgondolkozhatnál azon, mi a rosszabb?Ha ingyen dolgoztat pofátlan módon, vagy ha kirug és esetleg találsz egy tisztességes munkahelyet(sajnos ilyenből kevés van, , de próba szerencse).A kihasználós munkáltatót márpedig fel kell jelenteni.Már nagyon vérszemet kaptak, ha a dolgozók nem állnak ki magukért, a végén tényleg oda jutunk, hogy éjjel-nappal ingyen dolgozhatunk!Légy bátor és rafinált!

2011. jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!