Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakásmaffia vs APEH?

Lakásmaffia vs APEH?

Figyelt kérdés

Anyámtól kicsalták a lakását, teletömték a fejét, bedugták egy elfekvőbe, félt beszámolni az egészről, így életében meg volt kötve a kezem, nem tehettem semmit. Anyám meghalt, elvileg adásvételi szerződést kötöttek. Még folyik a nyomozás, mert természetesen feljelentést tettem.

Kérdésem: aki örököl, az fizeti az adót (szerintem magukat jelöltették meg örökösöknek vagy piti összegért "vették meg"). Az APEH viszont készít az elhunyt után is adóbevallást... Ha anyámnak volt bevétele az adásvételből, de ugye az adót nem fizette be utána, akkor ha nem én öröklöm a pénzt, behajthatja rajtam az APEH a neki az adásvétel után járó összeget? Jól gondolom, hogy nem, ha egyszer a pénzt más kapta?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 23. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:

nem igazán értem,hogy mit is akarsz kérdezni.De

Ha anyukád eladta a házat egy idegennek akkor elvileg a ház árát anyukád kapta meg.Hiszen ő adta el a lakását.

Ha te nem örökölsz semmit,akkor az adósságot sem tudod örökölni.Az adósságot csakis a hagyaték erejéig lehet örökölni.

2011. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
14:15 Köszönöm a válaszodat! Voltaképp csak megerősítést szerettem volna kapni. Egyelőre a rendőrség még várja a bankoktól a választ, én meg idegösszeomlással vagyok betegállományban, nem biztos, hogy pontosan meg tudom fogalmazni a kérdésemet, de szerencsére Te megértettél. Köszi a választ!
2011. jún. 23. 14:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha anyukád nem kapta meg a lakásért járó pénzt, akkor nem történt adásvétel. Ha nem történt adásvétel, akkor adózni sem kell utána.


Ha anyukád megkapta a pénzt, de nem fizette be az adót, mert a pénzt valaki ellopta, akkor egy BTK eljárás során csak felelősségre vonják a tetteseket, de kártérítést nem adnak. A kártérítéshez külön polgári peres (PTK) eljárást kell indítanod, de abban neked kell mindent bizonyítani.

2011. jún. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyébként igaz, amit az első írt: Az örökös az örökség tárgyaival illetve az örökrésze erejéig felel az örökhagyó tartozásaiért.

Tahát azon felül biztosan nem kell fizetned, amennyit örökölsz. Bár jó lenne, ha a lakás teljes értékét megkapnád, a tényleg lopás történt.

2011. jún. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Biztos, hogy adót nem fizetett az összeg után, mint ahogyan az is biztos, hogy az összeg csak papíron létezett. Félek, az őt csőbe húzók, kihasználók, megfélemlítették annyira, hogy ők a bankszámla kedvezményezettjei is... Ez nem volt nekem világos, hogy ha anyám nem fizetett a vételár után adót, viszont a vételárat nem én öröklöm, akkor ki fizeti be az adót? Én vagy lakásmaffiásokon veri le az APEH, mint örökösökön? Logikusnak hangzik utóbbi, hogy azon, aki megkapja a pénzt, de én már semmit sem tudok.

2011. jún. 23. 16:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Volt közöttük eltartási szerződés?
2011. jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, csak adásvételi. (Legalábbis ennyiről, illetve erről tudunk.)
2011. jún. 24. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!