Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkába járás költségét...

A munkába járás költségét kötelező a munkáltatónak fizetni, vagy csak adható?

Figyelt kérdés
Itt a 9 Ft/Km benzinköltségre gondolok. Eddig kaptam, de a cég úgy döntött, hogy már nem ad, mert csak adható, nem kötelező.
2011. jún. 26. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. jún. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
dehogy kell fizetni a munkába járás költségeit, hol élsz kérdező?:)
2011. jún. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fennálló törvények szerint a munkáért munkabér jár - egyéb nem.


Pedro

2011. jún. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Csak vannak normális cégek és főnökök akik ezt mégis megteszik. Legalábbis én 80 százalékát állom annak a 22 embernek akik nem helybéliek. Irtó gonosz vagyok most is, nem de? Hiszen nem a 100 százalékát!!!!!
2011. jún. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kolopele


Nem kell mondanod, mi tudjuk hogy irtó gonosz vagy. :-D


Na komolyan, tényleg szép dolog, ha állod az utazási költségek egy részét - pedig ez tényleg nem kötelező. Persze a munkaszerződés is egy két fél közti megállapodás, abban a felek ezt is szabályozhatják másként. Ha úgy állapodtak meg, akkor jár a költségtérítés, ha pedig nem, akkor nem jár. Ez is (mint még sok minden más is) megállapodás kérdése.


A kérdésre a rövid válasz az, amit fentebb is írtam, hogy nem jár - de persze adható.


Pedro

2011. jún. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Viola60 válasza:

Költségként leírható az utazási költség, és jogszabály írja elő a 80%-ot. Tehát vagy az államnak fizet a munkaadó magasabb adót, vagy az alkalmazottnak az utiköltséget. Elérhet a dolog egy olyan szintet, hogy az adótöbblet sokkal kevesebb, mint a fizetendő útiköltség.

Sok munkáltató kiköti, hogy helybeli dolgozót vesz fel, vagy max. 10-20 km-ről, hogy ez fel se merüljön. (ez egyébként diszkirmináció, lakhely szerint nem lehet megkülönböztetni)

2011. jún. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!