Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen az ügyvédek élete?

Milyen az ügyvédek élete?

Figyelt kérdés
Én is ügyvéd szeretnék lenni, de családot is szeretnék. Hogy telik egy átlagos ügyvéd átlagos napja? Milyen kihatások vannak a családra, magánéletre?
2011. júl. 3. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen ügyvéd vagy, remélem azt tudod, hogy nem úgy leszel ügyvéd, hogy elvégzed a sulit és hipsz hopsz. Az egyetem egy dolog utána vár rád minimum 3 év jelöltködés, ami azt jelenti, ha nincs jó ismerősöd gyakran ingyen vagy nagyon kevés pénzért végzel mindenféle munkát, azt pedig hogy csak 8 órában el lehet felejteni.... Egyébként pedig mivel az ügyvéd magánjellegűen tevékenykedik, gyakorlatilag az időbeosztásod te határozod meg, persze ha keveset dolgozol, kevés pénz jön a konyhára. Én szinte csak olyat ismerek aki napi 10-12 órákat is dolgozik.
2011. júl. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Azt kihagytam, hogy természetesen ha ügyvédi irodához csatlakozol, akkor munkaidő van, felettesed van, és nem magad osztod be az időd, az előbbi csak az egyéni ügyvédekre vonatkozik.
2011. júl. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

3 fontos dolog van még ami feltétlen kell hozzá:

1. éberség

2. stréberség

3. héberség

nem viccből írtam

2011. júl. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
19%

19.07-es

Mit jelent az hogy "héberség"?

2011. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Ez a harmadik hozzászólás hülyeség!

fele se igaz!

Éberség kell,a többi nem!

Meg kell tanulni,amit mondanak,de nem stéberség!

2011. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:D
2011. júl. 8. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha ügyvéd akarsz lenni, felejtsd el a családi életet, ill. magánéletet.

Meg lehet ugyan próbálni, de a vége a válás - vagyonmegosztás.

Egyetlen családi élet sem bírja ki a napi 15 - 16 órás "munkaidőt" ami sokszor hétvégén is tart. ( én pl. nem tudom, mi az hogy szabadság. Utoljára még joghallgató koromban voltam nyaralni - és az nem most volt ).

Viszont ez egy életforma és nem munka, ezért ezt nincs is értelme máshogy csinálni, csak így. Reggel nyolctól délután négyig nem lehet ügyvédkedni.

Nem ritkán esett meg velem, hogy hajnali kettőkor csörgött az ügyfél, hogy neki most kell segítség mert baj van. Nem mondhatom azt, hogy hívjon reggel nyolctól. ( egy hét múlva meg is nézhetném az ügyfélkörömet )

És ezen nem változtat az sem, hogy állandó megbízóim is vannak. Ők - havi megbízási díjért - elvárják ( és is várhatják ), hogy 24 órán keresztül álljak a rendelkezésükre.


Nincs értelme a családnak az ügyvédi praxis mellett, de ezt el is kell tudni fogadni és így is kell tudni élni, erre pedig nem alkalmas mindenki.


Persze lehet mást állítani, de aki mást mond, az vagy azt nem tudja, hogy mitől család a család, vagy mitől praxis a praxis.

Vagy egyszerűen csak saját magának is hazudik.

2011. aug. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Waff ***** válasza:
0%
Utolsó.És mint ügyvéd,a lelkiismereteddel hogy tudsz elszámolni??
2012. nov. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!