Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni, ha dohányzó...

Mit tudok tenni, ha dohányzó kolléga nem érti meg, hogy azért nyitok ablakot, mert a szememet bántja a cigifüst?

Figyelt kérdés

A főnök nem dohányzik, csak az iroda teraszán lehetne, de amikor nincs itt, a bagós kollégákat nem érdekli ez a szabály.

Az egyik szemem sérült, de nem látszik, viszont minden zárt terű dohányfüstre és egyéb zárt terű irritációra különösen érzékeny, szúr, fáj. A főnök kijelölt ebben a miniatűr irodában egy helyet, a teraszt, ahol dohányozhatnak, de amikor nincs itt, akkor nem mennek ki. Ma szóltam érte, hogy zavarja a szememet, még a kollégának állt feljebb.


2009. márc. 30. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenül attól, hogy sérült a szemed vagy sem, a dohányos kolleg(in)a tekintettel lehetne a nemdohányzókra és nem ér hepciáskodnia. Én pl. attól is frászt kapok, amikor esik az eső és a buszmegállóban összetömörödik a nép, és valaki még akkor is ellenállhatatlan vágyat érez, hogy rágyújtson!
2009. márc. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
valahogy hozd a fönőköd tudomására, hogy mikor nincs ott, cincognak az egerek. örüljenek annak a kollégák, hogy van kijelölve a számukra hely, a legtöbb munkahelyen épületen belül nincs is. én is dohányzom, de kibírom anélkül, hogy rágyújtanék, ráadásul tőlem jó messze van a kijelölt hely. ha ők olyan szerencsések, hogy tekintettel van rájuk a főnök és jelölt ki dohányzóhelyet, akkor gyújtsanak rá ott, és ne a te orrod alá. ez merő rosszindulat a kollégád részéről.
2009. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában már perelhetnél, és bazi nagy összeget kapnál, őket meg kirúgnák.
2009. márc. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti, hogy szólnék a főnöknek. Sajnos én is tapasztalom, hogy sok dohányos nem tiszteli mások terét, de ez is megszokás kérdése...kíváncsi lennék, hogy ezek az emberek otthon is benn dohányoznak-e és a füstfellegben vannak-e egész nap. Sajnos van ilyen. Hozd a főnöködnek a tudomására, hogy neked nem azzal van a gondod, hogy dohányoznak, hisz ez mindenkinek egyéni döntése, csak tisztelni kellene másokat annyival, hogy nem fújják a füstöt a szemébe. Mit tart vissza attól, hogy szólj a főnöknek? Neked van igazad, hiszen a kijelölt helyen kellene dohányozni. Ha te már szóltál a kollégádnak és felháborodott, nincs mit tenni, te már megtetted, amit tudtál. Lépjen csak a főnök, ha akkor ki tudnak menni, amikor ott van, akkor menjenek ki akkor is, mikor nem figyeli őket. Gyerekes dolog ezt nem betartani.
2009. márc. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne a főnöknek, az ÁNTSZ-nek és a munkafelügyeletnek szólj. Ugyanis ez a dohányzóra 30e Ft-os bírság, a cégre pedig 100e Ft-os bírság, amelyet aztán "bevasalhat" a dolgozón. Hidd el, egy munkást kapnak el és büntetnek meg, utána egy sem fog bagózni.


A dohányzás nem privilégium, hanem egy kényszeredett állapot. Nem visszaélni kell vele, hanem tudomásul venni azt, hogy nem jár előjogokkal. Ha valaki gyomorbajos, amely erős, kellemetlen leheletet eredményez, azon munkálkodik, hogy ezt a problémáját megoldja, nem pedig azon, hogy beáll az iroda közepére "mélyeket lélegezni".


A főnök felé azt jelezd, hogy amennyiben nem változik meg az, hogy a zárt térben dohányoznak, akkor kénytelen leszel egyéb fórumokon elejét venni a "túlkapásoknak". És ez ha tetszik a dohányosoknak, ha nem. Én sem sz@rok az ő íróasztalára. Ő se tegyen számomra még ennél is sokkal kellemetlenebb dolgot.


Csak azért mondom, mert én nem csak "divatallergiás" vagyok a dohányfüstre, hanem komoly problémákat idéz elő. Elég sokat tolerálok még a mai napig is, inkább vállalom, hogy utána két napig nem kelek fel, csak "nehogy megsértsem őuraságát..."

2009. márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért óvatosan.

Ha mindenki más dohányzik, kifúrhatnak utána - vagy simán csak átvágják a torkodat.

2009. márc. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én szóltam a főnöknek, ő beszélt a kollégákkal, de nem csak azért, mert fél szemre néha nem látok tisztán, ha füstölnek, hanem azért is, mert ahonnan béreljük az irodát, ez egy megkötés volt, hogy bent ne legyen bagózás. A kollégák be is tartják, míg a főnök ott van, de amint kiteszi a lábát, kezdődik minden elölről. Én a főnök mellett dolgozom, a főnök az én munkámmal meg van elégedve, nem tudnának könnyen kifúrni. A bejelentést azért nem kockáztatnám meg, mert az egyik legproblémásabb kolléga(nő) ráhúzná a főnökre és a cégre a fizetést, arról viszont nem tehet se a cég se a főnök, hogy ő hülye, a cégnek meg nem akarok rosszat, főleg, hogy nem egy multiról van szó, és örülök, hogy van munkám.
2009. márc. 30. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!