Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a helyzet a munkaidő...

Mi a helyzet a munkaidő nyilvántartással kapcsolatban? Mi van, ha nem a ténylegeset írják bele? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Ha dolgoztam X nap 9 órát, de csak 6 órát írnak be??? (egy hónapba többször van ilyen!) Ha nem írom alá, akkor mi lesz a hivatalos? Hogyan tudom érvényesíteni a jogaimat? Igazából nem a munkáltató találta ki, hanem az alatta lévő emberke, ezért nem akarom a céget fölnyomni, mert akkor munkahelyem sem lesz.
2011. júl. 13. 19:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyomd fel a főnöknek az alatta lévő emberkét.Ezek a kis főnökhelyettesek általában fejükbe száll a dicsőség és kijelölik magukat atyaistennek.
2011. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De megdumálta a főnököt is!
2011. júl. 13. 19:36
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Ahogy én itt a gy.k. olvasóit elnézem, örülj hogy van munkahelyed. Nem szép dolog persze, én soha nem bánnék így egy dolgozómmal sem, de a törvény nem a te oldaladon áll. Ha meg mégis, akkor az ellen hogy kirúgnak nem tehetsz semmit.
2011. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy jelenléti van, igaz?Nos, az lehetőleg nálad legyen, de minden esetre hónap végén nem árt , ha lefénymásolod, így tudod majd bizonyítani az igazad.Ne hagyd, hogy megrövidítsenek!
2011. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Akkor a főnök ugyanúgy benne van a dologban, csak nem vállalja nyíltan a felelősséget.Szar alak!

Nem kár az ilyen munkahelyért.Bárhol is álljon a törvény, ki kell állnunk magunkért a munkáltatókkal szemben, mert nagyon elpofátlanodtak, nincs mit szépíteni ezen....

2011. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mostmár csak 1 jelenléti van vezetve és hiába vagyok ott a munkahelyemen és dolgozom megállás nélkül, az van beírva, hogy (esetenként) csak 2-4 órát dolgozom. Kitaláltak egy teljesítménybérezést, amit senki nem tud teljesíteni és így hónap végére az jön ki, hogy 4 hét helyett csak 3 hetet dolgoztam. De ezt egy ugyanolyan beosztású találta ki (csak ő sztahanovista havi 100 óra túlórával (nem írtam el, száz óra!!!!)), szóval ugyanolyan beosztású, mint én, és befolyásolta a főnököt. Fogunk beszélni a főnökkel, hogy ez így nem oké, de ha a jelenlétin robban a bomba (az ugyanolyan beosztású részéről), hogy miért nem írtam alá, akkor gáz van...
2011. júl. 13. 20:21
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
De hát a jelenlétidet neked kell írnod, nem?Te vezeted magadnak és Te írod alá, na meg ő is aláírja majd, de helyetted nem vezetheti.Mik vannak már??!Jelensétek fel együtt mihamarabb, más megoldás nincsen.
2011. júl. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De itt a trutyikeverő írja és ő "számol", hogy 9-re végezned kellett volna, ezért addig leszel beírva, pedig du. 2-ig voltam bent! A teljesítménybérezésről olvastam, tudom, hogy nem tehetné meg ezeket!!!!
2011. júl. 14. 16:09
 9/16 anonim ***** válasza:

"Ahogy én itt a gy.k. olvasóit elnézem, örülj hogy van munkahelyed."


Rohatt nagy öröm az ilyen munkahely te köcsög!

2011. aug. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

" Nem szép dolog persze, én soha nem bánnék így egy dolgozómmal sem"


Mivel te magad is munkanélküli vagy max a szemetes kukákkal bánhatsz így.

2011. aug. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!