Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi jár egy füvező gyereknek?...

Mi jár egy füvező gyereknek? És egy felnőttnek?

Figyelt kérdés
úgy értem, hogy igen tudom, elvonó, de azon kívül a nagykorút börtönbe vágják vagy pénzbírságot szabnak ki rá gondolom, de egy kiskorúval mit csinálnak? semmit? vagy az is gyerekbörtönbe vagy ilyesmibe kerül vagy mi? xd csak kiváncsi vagyok, nem vagyok jártas a témában.
2011. aug. 7. 00:06
1 2
 1/11 Tetszik a ***** válasza:
Ha dohányzáson kapják rajta, a szülőknek 20-30.000 Ft-t kell fizetniük. Nyilván a szülőket más fajta büntetés fogja érni ez esetben. Bár szerintem nem börtön, de olyan 100-200 ezer?
2011. aug. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Füvező gyerek: 14 évtől fiatalkorú tehát valamilyen formában büntethető, igazából nem tudom mit csinálnak vele, nem mennek vele sokra.

Füvező felnőtt: annyit tudok hogyha 1 személyes "adag" van az illetőnél akkor nem terjesztő csak fogyasztó, de ha már megkínálja a havert akkor terszesztő szóval büntetik...


Ügyesnek kell lenni, kékek nélkül és 18 év felett!!!

Takony kölyök még szedegesse a tojás héjat a seggéről ne füvezzen.

2011. aug. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első kettőnek üzenem, hogy jelöljenek meg forrást... nem fog nekik sikerülni.

A törvénymódosítás szerint hamarosan szabadságvesztéssel lesz büntethető a második alkalommal kábítószerrel "visszaélő". Egy rendbeli fogyasztás esetén az elkövető választhat az elterelés, és a... azthiszem, pénzbírság között. A terjesztésről annyit, hogy a büntetést befolyásoló tényezők: kiskorú, vagy felnőttkorú személynek adta, kínálta a kábítószert; hatóanyag alapján vett mennyiség; indíték (pl. anyagi okból); az elkövető függősége esetén a büntetést enyhíthetik. Valamit biztos kihagytam, de ha túl hosszú, úgysem olvassátok el.

2011. aug. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

01:15 ös vagyok.


Én ezeket a dolgokat tudom amit leírtam. Nem volt és nem is lesz ilyen jellegő gondom az életben, a törvényt meg hadd ne nekem kelljen a fejembe tartani olyan dologgal ami nem vonatkozik rám. És aki még ahhoz is béna hogy betépjen az meg is érdemli a sorsát és fizessen stb. stb.


Jóéjt!

2011. aug. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak annyiban tévedsz, hogy az elkövetőnél talált mennyiség túllépheti az 1 fős adagot. Elméletben egy talicska heroin is lehet nálad, ha te akarod "eltolni" az egészet.
2011. aug. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy jó alapos atyai szájbakenés.
2011. aug. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Én szülőként égő cigivel égetném meg a hasát és nyakát. Gyűlölöm a drogosokat.
2011. aug. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

elsőnek: akkor is, hogyha a szülők nem tudtak róla? mert nem hiszem hogy a szülő adna füvet vagy cigit a gyerek szájába, bár a mai világban ez se lehetetlen.. meg amúgy elég igazságtalanságnak tartanám a dolgot.. cigizik a gyerek a szülők nem tudnak róla, a pénzt amit adnak elvileg uzsonnára adják neki és akkor egyszer csak jön egy levél hogy 30000 forint bírság, a gyereked cigizik. hát ez többszörösen is mekkora csapás : //



amúgy csak kiváncsi voltam a dologra, köszönöm a kultúrált válaszokat.:) én nem gyűlölöm a drogosokat csak egyszerűen butának tartom egy részét. a másik részét meg valamilyen szinten megértem..

a füvet meg annyira tartom csak drognak mint az alkoholt, talán lehet hogy még kevésbé ártalmasabbnak.

2011. aug. 7. 13:43
 9/11 Tetszik a ***** válasza:

Első vagyok.


Igen, a szülő felelős 18 év alatt a gyermekeikért. Az ő dolguk belenevelni, hogy a drogozás rossz.


Forrásom nem volt, megtörtént esetről beszéltem. A drogokról visszavonom; ez esetben a 14-18 évesekre is ugyanaz a törvény vonatkozik, mint a +18 évesekre kis enyhítéssel.

Módosított forrás:

[link]

12. pontot keresd.

2011. aug. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tetszik a ***** válasza:

"a füvet meg annyira tartom csak drognak mint az alkoholt, talán lehet hogy még kevésbé ártalmasabbnak."


Hozzátenném, hogy ez igaz. A tény az, hogy az alkoholhoz világméretű hagyomány fűződik, nem lehet kifejezetten korlátozni a használatát. Így a dohánynak sem, csak a többi drognak.

2011. aug. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!