Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhetem erre valamivel a...

Kötelezhetem erre valamivel a szomszédot?

Figyelt kérdés

Az lenne az egyik bajom, hogy a szomszédom nem akar kerítést csinálni a két kert közé már vagy 100x megkértem,hogy csináljon,de olyan mintha a falnak beszélnék.

A másik problémám pedig az,hogy a melléképületemnek(régi és fából készült)sok lomot odatámasztotta (a lom alatt régi ablakokat,bútorokat,ajtókat értek)félek,hogy mivel igencsak nyomja egyszer csak összedől.

kötelezhetem valamivel arra,hogy csináljon kerítést és vigye el onnan a lomját???van erre valami törvény,jogszabály?


2011. aug. 7. 13:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Építs te kerítést, és ne telekhatárra építsed a sufnid... Ez tökéletes megoldás mindkét válaszra.

Ha ledönti a sufnid, akkor kárt okozott, a kárt pedig köteles megtéríteni. Elvileg felszólíthatod, hogy tevékenységével veszélyezteti az értékedet, de amíg a károd nem realizálódik, nagyon sok dolgot nem tudsz tenni...

De tényleg nem értem, hogy miért nem építesz TE kerítést...

Amúgy utána kell járni a helyi építési rendeletekben, mert le van írva, hogy melyik oldalon kinek feladata a kerítésépítés. De amúgy kerítés építésére nem igazán "kötelezhető" valaki, ha ő épp nem akar...

2011. aug. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
gyújtsd fela sufnidat, és a probléma meg van oldva, aztán a helyére építs egy betonfalat!
2011. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%

Kerités épitésére senkit sem lehet kötelezni, ha zavar, hogy nincs, akkor épits te keritést.

Az meg, hogy a sufnid annyira rossz állapotban van, hogy összedöl, ha valamik neki vannak támasztva - az a te hanyagságod, hozasd rendbe és nem lesz gond, ha valami neki van támasztva. (Pár ablak meg ajtó nem tud ledönteni egy normális fából készült melléképületet.)

2011. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

nem pár hanem ablak minimum 10 db

és nekem arra nincs pénzem,hogy kerítést építsek

az épületre van építési engedély,van alapja nem fogom felgyújtani,aki értelmesen nem tud válaszolni az inkább ne is válaszoljon

kerítést pedig azért szeretnék mert a szomszéd kutyája folyton az ÉN kertemben van,féltem a gyereket,hogy megharapja,vagy engem is megtámadhat

2011. aug. 7. 13:50
 5/16 ava87 ***** válasza:
28%
Hát lehet, hogy a szomszédnak sincs pénze kerítést építeni.
2011. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Arra nem kötelezhetsz senkit, hogy valamit épittesssen - akár kerités, akár más. HA téged zavar a helyzet, akkor TE csinálj valamit.

Ugyanez érvényes a sufnidra is - 10 ablaktól ami összedöl, annak jobb is, mert az már eleve életveszélyes.

2011. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Veszel keritésdrótot meg pár faoszlopot és megvan a kerités egész olcsón.
2011. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

nem csak az összedőlésről szól,hanem a víz sem folyik el normálisan és így korhadt a fa is

de látom itt senki nem ért engem

meg gondlom,ha arra van pénz,hogy a kocsmában játék gépezzen és igyon akkor arra is van pénz,hogy kerítést csináljon

2011. aug. 7. 14:58
 9/16 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van: a helyi építési rendeletben keresgélj. Ha szabályozva van, akkor ott megtalálod Személyesen érdeklődhetsz a helyi önkormányzatnál, vagy lehet, hogy a város saját honlapján is megtalálható a rendelet.


Ha van szabályozás, akkor igenis kötelezhető valaki a kerítés építésére: vagy te, vagy az illető szomszéd.

/Tényleg volt régebben olyasmi, hogy mindig a telek jobb oldali határán kellett kerítést építeni; nem tudom, ez él-e még./


Ha neked kell megcsináltatnod, akkor ez van; de legalább nem tudja többet odarakni a vackait.

Ha neki kell, de mégsem teszi, akkor szabálysértési v. birtokvédelmi eljárást indíthatsz ellene, szintén az önkormányzatnál v. a jegyzőnél. Ezekről is tájékoztatnak, ha bemész.

2011. aug. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
A kutya miatt pedig jelentsd fel az önkormányzatnál az ebtartási kötelezettségek megszegése miatt.
2011. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!