Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beperelhetnek engem? 3héttel...

Beperelhetnek engem? 3héttel ezelott okoztam egy karambolt, senkinek semmi baja nem tortént a két auto tort ossze. Kérdésem a ficko aki a másik autoban volt beperelhet?

Figyelt kérdés

A biztosíto volt kint kifizette neki a kárt 360.000ft -ot kapott, de állítolag 1.000.000ft-ért vette és most koveteli hogy fizessuk ki neki a maradék osszeget. Kényszeríthet erre? és eljott azt mondta van egy másik lehetoség azt mondta hogy ideadja a pénz és az autoját mi pedig a miénket oda neki. csak ez egy kicsit irreális szerintem neki volt egy 1996-os Peugeot 406-osa nekem pedig egy 2000-es Mitsubishi Carismám. Azért szerintem ez egy nagyon szar csere lenne.

MI hivtuk a biztosítot és azt mondta nekem nem tehet semmit ha valami van perelje be a biztosítot.

Kiváncsi lennék a ti véleményetekre errol a sziturol. :-)


2009. ápr. 10. 19:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jah még annyi hogy a faterral mondtuk neki, hogy tartsa meg a pénzét amit kapott és még ingyen meg is csináljuk neki.Lett volna pénze is meg autoja is .
2009. ápr. 10. 20:02
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Ha a biztosítód nem tériti meg a teljes kárigényét, ami szerinte jogos, simán beperelhet polgári eljárás keretében,és ha megnyeri, akkor neked,fizetned kell, vagy viszont keresettel kell élned a biztosítóddal szemben.
2009. ápr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
De ilyen csereberékbe semmiképpen ne menj bele!!
2009. ápr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem perelhetnek be tégedet :)

A biztosító felmérte, hogy mekkora volt az okozott kár, és az szerint fizetett. Neked semmi dolgod nincs már vele.

2009. ápr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem meg nem tud beperelni, csak fenyegetőzik. Ha a szakértő megállapította, hogy 360e Ft a kár, akkor az annyi. Ha nem tetszik neki, akkor a biztosítót perelheti. Neked semmi közöd hozzá, végül is ezért van a felelősségbiztosítás. Szerintem csak téged akar szívatni, hogy hátha....
2009. ápr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Utolsóval értek egyet. Próbálkozott nálatok, hátha sikerül. Nem sikerült. Ennyi.
2009. ápr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tévedésben vagytok, bárki beperelhet bárkit valós vagy vélt anyagi hátrány megtérítése miatt.

A per kimenetele más kérdés. De joga van hozzá.

2009. ápr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabályi idézet:



közvetlen perlés:

felelõsségbiztosítás esetén a biztosító közvetlenül a károsultnak teljesít. Ha azonban perre kerül sor, a károsultnak a károkozó ellen kell pert indítania. Egyetlen kivétel: a gépjármûvek üzembentartóinak felelõsségbiztosításából származó követelése esetén a biztosító közvetlenül is perelhetõ.

2009. ápr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
így tehát perelhet csak téged, csak a biztosítódat, vagy egyszerre mindkettőt.
2009. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Semmit ne vállaj el, hogy megcsináljátok, meg ilyesmi, mert azzal elismered a kárigényét!!
2009. ápr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!