Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 8 napos elállási jog érvényes...

8 napos elállási jog érvényes akkor is, ha a boltban veszem át az árut, de a webshopon rendelem meg?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne,hogy használatba vett műszaki cikkre is vonatkozik az elállási jog?
2011. aug. 26. 09:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ezt találtam, de utána kellene még nézni, mennyire helyes:


"Interneten keresztül történő vásárlás során a felek között szerződés jön létre, melynek kapcsán a hatályos jogszabályok a fogyasztó számára 8 munkanapon belül indoklás nélkül elállási lehetőséget biztosítanak.


A jogszabály alapján a szerződéskötés módja a lényeges, vagyis az, hogy az interneten keresztül történt. Az átvétel módja (utánvétel, személyes átvétel) tehát nem befolyásolja a fogyasztó fenn említett jogát."


Vagyis személyes átvételnél is elállhatsz. Egyébként én már egyszer éltem is ezen jogommal így, nem szóltak semmit.


Használatba vett műszaki cikk... Hát szerintem mindenképpen, hiszen úgy derül ki, ha egy rakés hulladékot sóztak rád. :D

2011. aug. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Közben ezt találtam,szóval a 2. rész az rendben van.

[link]

Az viszont még mindig nem világos,hogy mi van akkor,ha a boltban történik az átadás,mert

"a vállalkozás által működtetett távértékesítési rendszer keretében olyan módon, hogy a szerződés megkötése érdekében a vállalkozás kizárólag távközlő eszközt alkalmaz (távollevők között kötött szerződés)."

[link]

Vagyis a kérdés az,hogy igazából mi minősül szerződésnek?

2011. aug. 26. 10:17
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem, ha boltban veszed át, akkor nem élhetsz az elállási joggal.

A használatba vétel nem kizáró ok, csak bizonyos termékek esetén, de a műszaki cikkek nem ilyenek.

2011. aug. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Itt vannak a kivételek, mikor nem élhetünk az elállási joggal, de én nem találom benne a személyes átvételt:

[link]


Szerintem működik úgy is. És mondom, már éltem is vele.

2011. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Itt sem szerepel ilyen kivétel:

[link]

(5.paragr.)


És a távollévők szerződéskötése is ebben van szerintem, de nem volt türelmem végigbogarászni. :(

2011. aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
De józan paraszt ésszel is: nincs igazi különbség, ha te veszed át személyesen, vagy a postás vagy futár adja át személyesen. Mindkét esetben megteheted, hogy ellenőrzöd, hiánytalan-e, és hogy nem veszed át, ha gond van vele. De ez független a 8 napos ellálási jogtól, az egy más tészta.
2011. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A helyzet az,hogy a távszerződés hatálya csak arra vonatkozik,hogyha a szerződés kötéshez kizárólag távközlési eszközt vett igénybe mindkét fél.

Tehát,ha nem minősül távszerződésnek,akkor elállási jog sincs.

Ezért kérdem én,hogy mi igazából a szerződés?

A számla vagy a megrendelés?

2011. aug. 26. 11:38
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem szerződés az, amikor megrendeled az árut, és visszaigazolják. Az, hogy közben bepipáltad, hogy majd átveszed, mellékes. Amikor megrendelik neked, lefoglalják a készletből, akkor már túl vagytok a szerződésen, tök mindegy, hogy veszed át.
2011. aug. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
...Amikor átveszed, az már a szerződés teljesítése. Arra szerződtök előzőleg (interneten), hogy ő átadja neked (mindegy milyen módon) a megrendelt árut.
2011. aug. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Sok webshopnál olvasható a következő

"A megrendelés leadása nem minősül szerződésnek, a teljesítésig szabadon és következmény nélkül módosítható, illetve lemondható. Erre telefonon és elektronikus levélben van lehetőség. A Felek közötti szerződés az áru megvásárlása során jön létre. A Felek között az áru megvásárlásával magyar nyelven létrejött szerződés írásba foglalt szerződésnek minősül, a Szolgáltató azt iktatja. Felek között létrejött azon kereskedelmi ügylet sem minősül szerződésnek, amelyet az Ügyfél a Szolgáltató ügyfélszolgálatán keresztül bonyolít (írásban, személyesen vagy telefonon). "

2011. aug. 26. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!