Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fiatalkorú anyaként hogy van...

Fiatalkorú anyaként hogy van a gyámság?

Figyelt kérdés

Ha betöltött 16 évesen szülök, tehát korlátozottan cselekvőképes vagyok, van bármi módja, hogy a babának én legyek a hivatalos gyámja? Vagy csak akkor lehetséges, ha férjhez megyek (gyámhivatal engedélyével lehet)? Ha nem lehetséges, és mondjuk az apa vagy anyám lesz a gyám, 18 évesen átvehetem a pici gyámságát? Ez automatikusan történik, vagy hónapos procedúra ez is, mire bebizonyítom, hogy alkalmas vagyok rá?

Illetve mégegy kérdés. GYED-be beleszámíthat a (bejelentett) diákmunka, vagy csak a teljes munkaidős állások? (Lehet, hogy hülye kérdés, bocsi, de ezekben a támogatásokban annyira nem vagyok még képben.)


2011. aug. 29. 08:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetsz a hivatalos gyámja, kivéve valóban, ha férjhez mész, amit a gyámhivatal engedélyezhet.

Egyebekben pedig nyilván, ha betöltöd a 18-at lehetsz te a gyermek gyámja, de mivel ennek nyoma kell, hogy legyen, igen újabb papírmunka jön, azt nem tudom, hogy az alkalmasságot nézik-e.

A diákmunka pedig általában nem üti meg azt a szintet, ami alapján jogosult lennél GYED-re, attól is függ, ha jól emlékszem mennyit dolgoztál, mennyi volt a munkabéred, stb.

2011. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!