Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez csendháborítás? Milyen...

Ez csendháborítás? Milyen lehetőségeim vannak az éjjeli utcazene ellen?

Figyelt kérdés
Szóval a teljes sztori az, hogy pár napja az utcánkba 'szokott' egy utcazenész, aki egész éjjel valami fúvós hangszeren játszik. Nem ritkán még éjfél után is nyomja, és tényleg nagyon hangosan. Ez a furulya szerű magas hang meg pláne idegesítő. A zárt ablak és lehúzott redőny mögött is nagyon zavaró. Ráadásul azért ilyen melegben az ember szeretne is éjjelre ablakot nyitni. Arra gondoltam, ha megint jön lemegyek hozzá és udvariasan megkérem, hogy hagyja abba, de ha ő nem hajlandó hívhatok rendőrt? Mire hivatkozhatok, ami alapján nem csak kérésnek minősül? Milyen csendrendeletről vagy nem tudom miről tudtok, ami ebben az esetben szóba jöhet?(Budapest)
2011. szept. 5. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Hívdfel a rendőröket és kérdezdmeg őket! Amúgy először jó ötlet,hogy megkéred! vagy persze ott van a füldugó,meg az mp3 ha más zenére eltudsz aludni!
2011. szept. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Este 10 vagy 11 után nem játszhatnak utcazenészek, van erre valami önkormányzati rendelet. Keresd meg, és hivatkozz erre. És igen, rendőrt is hívhatsz rá.

De ne azzal kezdd, lehet, hogy jóhiszeműen játszik. Pár éve én is utcazenéltem, és a járókelők szóltak, hogy ilyenkor már csendháborítás és akár rendőrt is hívhatnak rám. Nagyon hálás voltam, hogy szóltak, és azonnal abbahagytam a játékot. Valószínű az illetővel is így jársz majd.

2011. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen csendháborítás, és nyugodtan kihívhatod rá a rendőrt.
2011. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tetris ***** válasza:
34%

A megoldás a következő:

Végignézed a hűtőszekrényedet, és ha van plottyadt paradicsom, vagy őszibarack, akkor azt magadhoz veszed. Ezek után leballagsz a trombitáshoz, és szépen beledobod a dudálójába. Utána csönd lesz. Egy ideig biztosan.

2011. szept. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudhatod,hogy mért teszi ezt a zenész! Lehet,hogy ha nem zenél,még kenyeret se tud venni... Szerintem taplóság lenn e leöntened vízzel meg ilyenek....ilyeneket a primitív tömegemberek csinálnak! Jó ötlet ,hogy először békésen próbálod megoldani,mert neked jogod van a pihenéshez!
2011. szept. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A csendháborítás ma már nem létező kategória. Régebben azt jelentette, hogy este 10 és reggel 6 között nem volt szabad hangoskodni.


Ma az alap, amire ilyen esetben hivatkozhatsz: 1. szabálysértés, vagy 2. birtokvédelem.


Szerintem is az a legjobb, ha először megpróbálsz vele beszélni, hátha sikerül békésen lerendezni, megbeszélni a dolgot. Ha nem, akkor kérdezd meg, van-e engedélye az utcazenélésre. Lehetőségek: 1. Nincs: Akkor jogszabályt sért, mivel a rendeltetésétől eltérően használja a közterületet. E cselekmény megszüntetésére a rendőrség segítségét tudod igénybe venni: ők felszólíthatják arra, hogy hagyja abba a tevékenységét, ill. máskor se tegye. Esetleg meg is büntethetik, ha jól tudom.

2. Van: Az engedély kiadójához fordulhatsz. Ez a helyi önkormányzat; náluk tehetsz panaszt, és kérheted, hogy vonják vissza az engedélyt, vagy korlátozzák bizonyos időszakokra, tehát pl. legfeljebb este 8-ig, vagy 10-ig, attól függően, mikortól zavar.


Ez utóbbi esetben hivatkozhatsz arra, hogy a hatályos jogszabályok szerint mindenkit megillet a birtokvédelem, azaz az a jog, hogy a tulajdonolt ingatlanát békésen, zavartalanul használhassa. Ebbe beletartozik az is, hogy nyugodtan pihenhess éjszaka, sőt, akár nappal is. (Többnyire zajos, bulizós, ordibálós szomszédok ellen szoktak birtokvédelmi eljárást kezdeményezni, több-kevesebb sikerrel.)


Jó esetben eredményt hozhat, amit leírtam; ha nem, akkor sajnos nincs más ötletem. Esetleg ha nem csak téged zavar, a szomszédokkal összefogva jobb eredményre lehet számítani.

2011. szept. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fizess neki, hogy hagyja abba :)
2012. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!