Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kiderül, hogy nem jelentett...

Ha kiderül, hogy nem jelentett be a munkáltató, és én úgy tudtam, hogy bejelentettek, kinél vasalják be a be nem fizetett TB-t?

Figyelt kérdés
a munkáltatónál van az OEP kiskönyvem is, a szerződést nem kaptam még vissza jóváhagyva, valahol a könyvelő ül az egészen vagy nem tudom, főnökváltás történt, a mostani főnököm nem tud arról, hogy bejelentettek róla, "majd megkérdezi", orvosnál azt mondták, nem vagyok biztosított, ismerős OEP központi nyilvántartást nézte, azalapján meg igen, volt ezelőtt másik munkahelyem, az teljesen tiszta volt, nem tudjuk, mi, hol csúszott meg, nekem gyanús...
2009. ápr. 28. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazolást kellett adni, hogy az APEHnál bejelentettek. Ha nem adtak, kérj!

Amúgy, ha a fizetésedből levonják a járulékokat, de nem fizetik be, az a cég sara, őket fogják büntetni!

2009. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A foglalkoztató legkésőbb a bejelentését követő napon KÖTELES igazolást kiadni a biztosítottnak a bejelentés időpontjáról,s arról,milyen adatokat jelentett be.A foglalkoztató a biztosított kérésére ismételten is köteles - három munkanapon belül- kiadni az igazolást arról,hogy a biztosítottat bejelentette. Az igazolásnak ekkor is tartalmaznia kell a bejelentésben közölt adatokat és a bejelentés teljesítésének időpontját.Az igazolás kiadásának elmulasztásáért a foglalkoztató 100 ezer forintig terjedő mulasztási bírsággal súlytható. A nyomtatvány száma: 09T1041
2009. ápr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És mi meg hol nem stimmelhet, ha a központi adatbázisban benne vagyok, de a helyiben nem? Melyik a jó, a központi vagy a rendelőintézeti?
2009. ápr. 28. 18:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószinű, hogy a központi jó. A helyi lehet "offline" vagyis nem azonnali frissítésű. Korábban hallottam már hasonló esetekről, hogy az orvosnál a szívbajt hozták a betegre, hogy nincs biztosítva és ki kell fizetnie pl egy milliós műtétet. Aztán kiderült mégis, hogy rendben van minden.
2009. ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!