Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek-e bármilyen formában...

Tehetek-e bármilyen formában feljelentést, illetve hogy lenne-e valamennyi értelme annak fényében, hogy reális esély legyen arra, hogy valaha is viszont lássam a pénzemet?

Figyelt kérdés

Folyó év március hónapjában a volt barátnőm, akivel előzőleg két évig voltam párkapcsolatban és akit akkor még jó barátomnak gondoltam, kért kölcsön tőlem 32 ezer forintot, hogy folytatni tudja az egyetemi tanulmányait.

Egy hónap volt az eredetileg megbeszélt határidő, amin belül visszaadja a kért kölcsönt.

Én jóhiszeműen adtam neki, de sajnos nem papíroztuk le ezt a történetet.

Azóta eltelt több mint fél év, és volt már mindenféle ürügy, hogy miért nem tud fizetni.

Ezek közül több is hazugságnak tűnik így az eltelt idő távlatából (például az, hogy rákos és hogy ezzel kezelték, stb...), de utólag már sajnos késő okosnak lennem.

Ma pedig már ott tartunk hogy a hölgy nem is emlékszik semmire, és az új barátjával karöltve azzal fenyegetőznek, hogy feljelentenek engem (írd és mondd) zaklatás címszóval, mert van pofám érdeklődni afelől, hogy mégis mikor kívánják kifizetni a pénzemet.

Az még egy óriási probléma, hogy erről az egészről csak annyi bizonyítékom van, amennyit a facebook nevű közösségi portál levelezőrendszere megőrzött (kb 220 üzenet), illetve egy szem és fültanú arra, amikor átadtam a pénzt a hölgynek.

A levelekben le van írva, hogy most ezért nem tud fizetni, most azért nem tud fizetni, ennyit tud csak adni, de legyek türelemmel stb...

Közben sajnos voltak olyanok is, hogy próbáltam erélyesebb leveleket írni a barátjának, (hátha elérek vele valamit) aki vulgárisan fogalmazva "beleugatott" ebbe az egészbe, azzal a célzattal hogy vagy ne szóljon bele, vagy pedig vállalja át a párja tartozását.

Mondanom sem kell, hogy a mai napig nem láttam egyetlen egy kanyit sem.

Amikor hölgyet a hazugságaival szembesítettem, válaszul a képembe dörgölte, hogy szerződést kellne mutogatnom ennyi meg annyi tanúval és az ő aláírásával, és hogy megbánom ha ilyen formában nyilatkozom az egészségéről bármilyen fórumon (többek között innen is gondolom, hogy mese volt a történet a rákos megbetegedéséről is).


Az alábbi cikk ihletett meg, hogy ezt a történetet megosszam, illetve hogy ezt a kérdést feltegyem ezen a portálon:


[link]


2011. okt. 6. 12:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
húha, ez érdekes, és tanulságos sztori, ugyanis ilyenbe bárki bármikor belefuthat. Kívánom, hogy kapd vissza a pénzed és írj a fejleményekről. Érdemben nem tudok hozzászólni. Csak azt tudom, hogy a polgári peres eljárás több év is lehet, és a költsége lehet, hogy több, mint 32 e Ft, tehát nem bizti, hogy megéri az utánajárás. Hány évig volt a barátnőd? és amikor kölcsönkért még a barátnőd volt? csak utána szakítottatok?
2011. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
azt tudja valaki, hogy létezik ingyen ügyvéd? Pl, ha valaki nem tudja fizetni az ügyvédi költséget?
2011. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%
amúgy az fáj, hogy már nem a barátnőd? Vagy akkor is visszakövetelnéd tőle, ha a barátnőd maradt volna?
2011. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

szóbeli szerződés is létezik

feljelentésnek értelme nincs

ha pénzt akarsz, akkor fizetési meghagyás - de mivel abból könnyen polgári per lehet, valami minimális bizonyítékod legyen arra, hogy tartozik, tanú, hangfelvétel, csaj sms-e ...valami

2011. okt. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Minden bíróságon van ingyenes panasznap.

Menj be és érdeklődj, hogy mit tehetnél ebben az esetben.

Nyomtasd ki a leveleket/üzeneteket és vidd magaddal.

2011. okt. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Van tanúd (úgy írtad) + fb üzenetek. --> polgári per!


Ha neked adnak igazat, akkor a perköltséget is ő fizeti.

2011. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Szia,

nos a te esetedben nem a feljelentésnek van értelme, hanem polgári pert kell indítani, keresettel, ami illetékköteles, meg minden nyavalya szóval nem biztos, hogy megéri. A polgári peres ügyek nekem nem szakterületem, de ha gondolod és valamilyen kérdésed van, ha időm engedi utánanézek.

De az én véleményem szerint a facebookos levelezés, mivel a követelésed a leányzó nem vitatta, teljesen elegendő bizonyíték. A szerződés érvényességéhez nem kell ebben az esetben írásbeli forma, nyilván szóbeli megegyezés alapján is létrejöhet, azonban mint Te is látod, nem túl praktikus.:)

2011. okt. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%
a perköltség és az ügyvéd díja mennyibe szokott kerülni? kedves kérdező, válaszolj, mert sok kérdésre nem válaszoltál, köszönöm
2011. okt. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nos igen, igazából a macera az, ami eltántorít az egész procedúrától.

Már nem volt a barátnőm amikor kölcsönadtam, tulajdonképpen 4 éve nem vagyunk együtt. Előtte 2 évig voltunk "boldogok".

Mindenképp visszakövetelném a pénzem, mert sajnos rá vagyok szorulva, időm és türelmem viszont nincs bíbelődni vele. Nem bánt, hogy már nem vagyunk együtt, a mostani barátja szerintem pont megérdemli őt. Remélem hogy a mostani lovagiassága a későbbiek folyamán neki is komoly tízezrekbe fog kerülni :)

Ami viszont igazán felbosszantott, az az, hogy még engem fenyegetnek feljelentéssel, meg hogy azt kapom a szívességemért, hogy feleslegesen írogatok. (???)

Plusz ott van a köztudottan jól működő magyar bürokrácia, szóval ha én bukok nekem nincs pénzem az abban az esetben fizetendő perköltségekre.

De ennyiben sem szeretném hagyni, mert szükségem lenne erre a pénzre. Persze nem mindegy, hogy milyen áron.

Tehát ha jól értékelem a fent leírtakat, akkor nekimehetek jogi úton, de nem sok eséllyel, és útközben rengeteg macerára számíthatok majd...

2011. okt. 6. 23:09
 10/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat, egy-két kérdésre nem válaszoltam. Elnézést tovább azért, hogy csak most, de a munka kötelez :))

Tehát bizonyíték gyanánt ott vannak ugye a facebook levelek (amik kb egy hónapja váltottak át amnéziás jellegűekbe), illetve az az egy szem és fültanú, aki jelen volt a pénz átadásakor. Ezt mind szorongatom a kezemben, mint bizonyítékot...

Érdemes-e tehát így is megpróbálkoznom, vagy neki se vágjak? Mik lehetnek az esélyeim?

2011. okt. 6. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!