Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy saját garázsom (forgal...

Van egy saját garázsom (forgalmas helyen), kapuját összefirkálták. Jogom van "megpályáztatni" graffiti "művészeket", hogy egy szép (szebb) alkotást fessenek rá?

Figyelt kérdés

Ugye, a graffitizés engedély nélküli helyre illegális tevékenység. Visszamenőleg úgysem tudnám kideríteni, ki firkált és nem is lenne sok értelme. Ha már ilyen népszerű a garázskapu a graffitizők körében (mivel forgalmas helyen van és így aránylag sokan látják), így jött egy ötletem. Kiírnék valami pályázat-félét, hogy aki a legszebb, legötletesebb tervet nyújtja be, az (persze a saját költségén és saját örömére) lefestheti a garázs ajtómat. Így a csúfság ingyen eltűnne (rámenne az új spray), és mivel a graffitisek sem bántják egymás munkáját, így valószínűleg a kiválasztott művészt is tisztelnék annyira, hogy nem firkálnák össze a munkáját. Így az idétlen krikszkraksz (tag-ek) helyett valami szép naplementés, autós, mesefigurás képet el is tudnék képzelni... Valószínűleg sokan megcsodálnák.

Én mint tulaj engedélyt adhatok erre jogilag? Vagy van valami városképi jelentősége, ami miatt egyéb engedély / bejelentés köteles a dolog?


2011. okt. 9. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbálj visszafelé gondolkodni:


1.Tiltja valamely jogszabály, a saját kapud lefestését?

2. Tiltja valamely jogszabály, hogy mindezt ingyen kivitelezd? (ha egyébként akad olyan barom aki ezt megcsinálja ingyen)

3. Tiltja valamely jogszabály, a pályázat kiírást Magyarország területén?


Rájöttél, hogy a kérdésed csak az erőforrások felesleges emésztése?

2011. okt. 10. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem akad olyan "barom" (szavaiddal élve). Miért? Amikor legálisan megengedték pár graffitisnek, hogy lefessen egy szürke falszakaszt (persze igényesen), akkor ők ezt saját költségükön megtették. Miért is? Mert nekik ez a hobbijuk, egyszerűen szeretik ezt csinálni és büszkeséggel tölti el őket, hogy mások is láthatják nap mint nap az alkotásukat!
2011. okt. 10. 15:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó és aranyos ötlet! Hajrá!
2011. nov. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dizus ***** válasza:
Tényleg nagyon jó ötlet.Viszont nem biztos hogy működhet.Az a lényeg,hogy milyen ez a garázs?Kapcsolódik-e házhoz?(műemlék védelem,utcakép stb.)Egyáltalán hol van?
2011. nov. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Garázssor szélső garázsa egy megyeszékhelyen, főútvonal mellett. Nem műemlékvédett stb.
2011. nov. 14. 10:38
 6/8 dizus ***** válasza:

Előző vagyok!

Akkor szerintem semmi (büntetendő)akadálya nem lehet.Azért a pályázatot ne verd túl nagy dobra.

2011. nov. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Engem érdekelne a dolog; mi a konkrét elképzelés, hol van, és hogy tényleg nem áldoznál rá egy forintot sem?

Egyébként valószínűleg simán lefestetheted, bár bizonyos esetekben úgy hallottam, kell az önkormányzat beleegyezése is.

Különben pedig biztos találsz rá jelentkezőt, bár több esélyed lenne, ha a festék egy részét tudnád biztosítani.

2012. febr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a saját garázsoddal azt csinálsz amit akarsz meg amúgyis ki jönne oda elégedetlenkedni, kicsit több infó jól jönne hogy pontosan holvan, egyáltalán pesten? meg a felület nagysága is érdekelne, egyébként akár önköltségre is tudnék neked iylen naplementés dolgot csinálni ponnt terveztem is iylesmi témát csak nemtudtam hova...
2013. febr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!